Lapse arengu toetamine: milliseid lisategevusi valida?

Paku lapsele põnevat koolivälist tegevust ja ta silm läheb särama.Foto: pexels

Lapse arengu toetamine on ilmselt suur küsimus igale lapsevanemale. Üheks oluliseks aspektiks on kahtlemata tegevused väljaspool traditsioonilist koolikeskkonda, pakkudes lastele võimalust osaleda erinevates lisategevustes. Need aitavad lastel avastada ja arendada oma ainulaadseid andeid ning sotsiaalsust.

Kuidas aga teha see õige ja teadlik otsus, kui lastele pakutavaid tegevusi on mitmeid?

Lähtu oma lapse huvidest

Esiteks tuleb mõista, et iga laps on individuaalne. See, mis sobib ühele, ei pruugi sobida teisele. Seetõttu on oluline jälgida lapse loomulikke kalduvusi ja huvisid. 

Kas sinu laps naudib muusikat? Sellisel juhul  oleks muusikakool või laulutunnid hea valik. Kui laps armastab joonistada, siis võiksid kunstitunnid olla tema jaoks parim valik. Sportlikud lapsed võivad nautida tantsu, jalgpalli, võimlemist või muid füüsilisi tegevusi.

Lisaks, ära unusta lapse sotsiaalset arengut. Meeskonnasport ja klubid pakuvad suurepäraseid võimalusi sõprussuhete loomiseks ja meeskonnatöö oskuste arendamiseks. Samuti aitavad need tegevused lastel õppida vastutust, distsipliini ja suurendada enesemotivatsiooni.

Luba lapsel ka puhata

Pea meeles, et kvaliteet on olulisem kui kvantiteet. Liigne koormus tekitab ka lastes stressi ning võib tugevalt mõjutada nende huvi tegevuste vastu. 

Keskendu tegevustele, mis tõeliselt köidavad sinu last ja aita tal nendes areneda.

Ole valmis investeerima pesamuna arengusse

Mõned tegevused võivad olla kulukad, kuid haridus ja isiklik areng on valdkonnad, kus ei tasu liialt kokku hoida. Kui sinu eelarve on piiratud, siis otsi võimalusi, kuidas säästa või leida rahalisi vahendeid. Abiks võib olla ESTO krediidiliin,  mis pakub paindlikku lahendust ning aitab katta erinevaid lisakulusid, mis on sinu lapse arenguks kriitilise tähtsusega. 

Tutvu enne lepingu sõlmimist tingimustega ja vajadusel konsulteeri spetsialistiga.

ESTO AS krediidikonto kulukuse määr on 49,22% aastas järgmistel näidistingimustel: krediidilimiit 4000 EUR, fikseerimata esialgne (maksimaalne) intressimäär 40,70%, lepingutasu 0 EUR, igakuine haldustasu 0 EUR, krediidi kogusumma ja tagasimaksete summa 5467,67 EUR eeldusel, et krediit võetakse kasutusse viivitamata täies mahus ja tagastatakse 60 kuu jooksul igakuiste võrdsete osamaksetega.

Ära kiirusta!

Ole kannatlik ja toetav ning anna lapsele aega leida üles oma kirg ja huvid. Julgusta teda, kuid hoidu liigsest surve avaldamisest. Lapsevanema toetus ja mõistmine on kriitilise tähtsusega noore avastuste ja enesearengu radadel.

Kokkuvõttes on sinu lapse arengu toetamine investeering, mis nõuab aega, energiat ja mõnikord ka rahalisi vahendeid. Oluline on leida tasakaal, kuulata last ja toetada tema individuaalseid huvisid ja vajadusi. 

Tarkade otsuste tegemine täna aitab sinu lapsel kasvada õnnelikuks, terveks ja edukaks täiskasvanuks.

Siit loe lisaks, miks eelistavad Baltikumi jaemüügi liidrid just ESTO makselahendusi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.