Turvalist päevitamist! Missugune peab olema hea kaitsekreem ja kuidas seda kasutada?

Eucerin on sinu jaoks kokku pannud suvised päevitamisjuhised. Neid soovitusi järgides kaitsed ennast ja oma peret UV-kiirguse kahjuliku toime eest ning annad panuse sellesse, et nahk püsiks kaua terve ja kaunina.

Nõudmised päikesekaitsevahendile

Dermatoloogia eriala arst-resident dr Kaisa Viljar suunab, et tänu kvaliteetsetele päikesekaitsetoodetele on võimalik muuta päevitamine turvalisemaks.

Dermatoloogia eriala arst-resident dr Kaisa Viljar

Tee kindlaks, kas sinu päikesekaitsetooted vastavad järgmistele tingimustele.

Päikesekaitsekreem peab olema:

  • laia kaitsespektriga, kaitstes peaaegu täielikult nii UVB- kui ka UVA-kiirguse eest;
  • kõrge SPF-faktoriga (30 ja rohkem);
  • fotostabiilne – see tähendab, et päikesekaitsevahend ei lagune päikese toimel ega regaeeri teiste ainetega;
  • toksiinidevaba, mitteärritav ja mittekomedogeensete omadustega;
  • kliiniliselt ja teaduslikult tõestatud toimega ning farmakoloogilise ohutusprofiiliga.

Kuidas päikesekaitsetooteid korrektselt kasutada?

Kui oled leidnud endale sobiva päikesekaitsetoote, siis tasub meeles pidada, et turvalise ja tõhusa kaitse saamiseks on oluline järgida mõningaid näpunäiteid. 

  • Päikesekaitset tuleb kasutada iga ilmaga, sest ka pilvise ilmaga jõuab maapinnani kuni 80% UV-kiirtest.
  • Päikesekaitset vajavad kõik inimesed, sealhulgas lapsed alates 6.elukuust.
  • Päikesekaitsetoodet tuleb nahale kanda umbes 15-30 minutit enne päikese kätte minekut ja toodet tuleks korduvalt nahale kanda iga 2-3 tunni järel. Ühe kasutuskorra kohta tuleks kanda nahale umbes 2-3 supilusikatäit päikesekaitsevahendit.

Kuidas mõjub nahale UVB ja UVA -kiirgus?

Kui UVB-kiirgus põhjustab päikesepõletust, siis UVA-kiirgus võib põhjustada naha enneaegset vananemist ja vanaduslaike, samuti pikaajalisi rakukahjustusi. Viimased uuringud näitavad, et isegi päevavalguse sinine spekter ehk kõrge energiaga nähtav valgus võib tekitada vabu radikaale, millel on negatiivne mõju naharakkudele.

Seetõttu peab kaasaegne päikesekaitsekreem kaitsma UV-kiirguse ja kõrge energiaga nähtava valguse eest. Valige toode, mis pakub teie nahale õigel tasemel kaitset UVA- ja UVB-kiirguse ning kõrge energiaga nähtava valguse eest. Toode peaks sobima ka teie naha tüübile ja seisundile.

Eucerin® SUN tooted pakuvad igakülgset kaitset päikesest põhjustatud nahakahjustuste eest. Eucerin®-i täiustatud spektritehnoloogias on ühendatud UVA-/ UVB-filtrid, mis tagavad kaitse UV-kiirguse eest, ning likohalkoon A, mis kaitseb kõrge energiaga nähtava valguse eest. Samuti aitab glütsürretiinhape kaitsta DNAd. Eucerin® SUN tootesari on kohandatud vastavalt naha erinevatele vajadustele ning sisaldab toimeaineid, mis aitavad leevendada nahaprobleeme.

Eucerini päikesekaitsesarjast leiab veel palju erinevaid tooteid. Eucerini päikesekaitsetooted on korallisõbralikud ega sisalda oksübensooni ega oktinoksaati, mis võivad koralle kahjustada ja sellega nende kadumist kiirendada.

Dermokosmeetika brändi Eucerin uus toonitud päikesekaitsekreem näole SPF50+

Näole mõeldud eriti tõhus päikesekaitsevahend, mis sobib kõigile nahatüüpidele ja aitab ennetada päikesest tingitud hüperpigmentatsiooni.

Vähendab tõhusalt pigmendilaike ja ennetab nende taastekkimist. Mineraalsed värvipigmendid annavad nahale lisakaitse ning ühtlase jume.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.