Sisuturundus

Rindade korrigeerimine – rohkem kui silikoonimplantaadid

Rindade suurendamise operatsioon on ilukirurgide jaoks sage, kõige levinum ning suhteliselt väikeste komplikatsioonidega protseduur.Foto: Shutterstock

Soov oma keha paremaks ja ilusamaks muuta on täiesti tavaline ja igati mõistetav, see on inimesi – eriti naisi – puudutanud juba sajandeid. Tänapäevane ilukirurgia liigub aina rohkem välimuse drastilise muutmise juurest enesekindluse tõstmise poole.

Üks selline enesekindlust tõstev protseduur on rindade korrigeerimine. Rindade suurendamise operatsioonist kuuldes ei tohiks enam silme ette kerkida pilti tohutute, õhupalli-laadsete rindadega naisest. Tihtipeale teavad naise rinnaoperatsioonist üksnes tema lähedased ning näiteks kõrvallauas istuv kolleeg ei pruugi kunagi aru saada, mis on töökaaslase suurenenud enesekindluse ja enesega rahulolu taga. Ja seda võib öelda, et enesekindlus on iga naise trump.

Rinnakirurgia olulisematest aspektidest räägib esteetilise ilukirurgia kliiniku Clinica tippkirurg ja rinnakirurg dr Peep Pree.

Kindla peale minek – silikoonimplantaadid

Klassikalisim, levinuim ja – mis seal salata – ka kõige enam kõneainet tekitanud viis rindu korrigeerida on silikoonimplantaadid. Paigaldatavaid rinnaimplantaate valides võetakse arvesse naise soovi, rinnakudede venivust ja rindade lõtvumist.

Valikus on erineva kuju ja suurusega rinnaimplantaate ehk rinnaproteese ning ka viisid, kuidas neid paigaldatakse, on erinevad – sobivaima kombinatsiooni kasuks otsustavad arst ja patsient koos, võttes aluseks soovitud tulemuse. Kogenud kirurgiga koos otsustades võib olla kindel, et tulemus on ilus, loomulik, tervisele ohutu ning kestab pikki aastaid.

Nõnda populaarse protseduuri kohta on hea teada, et mitte kunagi pole hilja konsultatsioonile tulla – rindu võib suurendada kasvõi 100-aastaselt. Soovitatav on lapsed sünnitada ja alles pärast seda rindade suurendusoperatsioon plaani võtta, sest raseduse aeg, imetamine ja proteesi kaal kokku võivad rindu venitada. Samas ei ole tarvis elukvaliteeti tõstvat protseduuri lükata kaugesse tulevikku, sest implantaadid ei ohusta rasedust ega imetamist ja elu peab saama nautida ka juba praegu.

Haruldane pole ka rahulolematus rindade kuju pärast, näiteks kui rinnad on lõtvunud või erinevalt kõrgusel – selle mure saab lahendada rindade tõstmise teel, nii nende suurust muutmata kui ka suurendades. Rindade tõstmine aitab saavutada soovitud rinnakuju ja parema elastsuse. Juba isegi selline väike muutus, mida näeb vaid naine ise, võib elu tohutult mõjutada ning suurenenud enesekindlus võib avada elus mitmeid uusi uksi.

Rasvasüstid implantaadi asemel

Tuntuim viis rindade suurendamiseks on rinnaimplantaadid, kuid tegelikult on võimalik rindade suurust muuta ka tehismaterjali kasutamata. Rasvasüstide tegemisel ehk rasva siirdamisel rindadesse kasutab arst täitematerjalina patsiendi enda keha rasvkudet, mis on võetud rasvaimu tehes näiteks tema kõhult või reitelt.

Rasvasüstid on parim valik naistele, kellele valmistavad muret ja ebakindlust erineva suurusega rinnad või kes soovivad rindu suurendada kuni pool korvisuurust. Rasvasüsti eelis on kehaomane materjal, mis tähendab, et ei teki allergilisi ega äratõukereaktsioone. Rasvasüstide tulemus rindades on püsiv ja aastatega ei kao, samuti ei teki doonorpiirkondadele suuri traumasid, sest võetavad rasvakogused on väikesed.

Võrreldes implantaatide paigaldamisega on süstide eeliseks veel see, et rindadele ei jää arme ning rind tundub puudutamisel loomulikum. Rasvasüstide protseduuri on võimalik teha ka korduvalt, et muuta rindu suuremaks.

Suurendamine pole ainus variant

Sugugi mitte igaüks, kes soovib oma rindade juures midagi muuta, ei pea silmas nende suurendamist. Rindade vähendamise soov pole enam ammu midagi eriskummalist – liialt suured rinnad põhjustavad kaela-, pea- või seljavalusid ning on takistuseks näiteks sportimisel. Raske rinnanäärme- ja rasvkude põhjustab ka naha venimist ning rinna kiiremat lõtvumist.

Kui rindade suurendamine on ilukirurgi jaoks tavaline ja lihtne protseduur, siis rindade vähendamine nõuab erilist meisterlikkust. Kogenud rinnakirurg suudab patsiendi rinnakudet vähendades luua ka uue kujuga tõstetud rinna.

Iga operatsiooniga kaasneb risk

Dr Peep Pree sõnul tuleb pärast rinnaoperatsiooni käia regulaarselt kontrollis iga kahe aasta tagant.Foto: Clinica

Rindade suurendamise operatsioon on ilukirurgide jaoks sage, kõige levinum ning suhteliselt väikeste komplikatsioonidega protseduur, kuid siiski – iga operatsiooniga käivad kaasas omad ohud.

Rindade suurendamise puhul on peamisteks muredeks rinnaproteeside purunemine, kapseldumine ja võimalus lümfoomi tekkeks. Iga arstieetikat järgiv kirurg teavitab neist ohtudest oma patsiente.

Kõhutunne peab olema õige

Rindade suurendamise operatsioone pakuvad erinevad kliinikud ja erineva väljaõppega spetsialistid. On oluline, et arstiga suheldes tekiks usaldus ja kõhutunne oleks õige. Selleks on soovitatav käia erinevate kirurgide konsultatsioonidel ning uurida arsti kogemusi.

Mõnikord võib kirurgi valikul rolli mängida ka tema sugu. Kuigi meediast jääb rohkem silma meessoost kirurge, on Eesti rinnakirurgidest enamvähem pooled naised ja pooled mehed. Tasub siiski meeles pidada, et rinnakirurgi jaoks on paljaste rindade vaatamine igapäevane töö ning pole põhjust kummastki soost arsti ees ebamugavust tunda.

Parima tulemuse tagab hoolikas kontroll

Rinnaoperatsioon on kulukas protseduur ning loomulikult soovib iga patsient, et tulemus kestaks võimalikult kaua. See tähendab, et pärast protseduuri kliinikust välja jalutades ei saa kliinikule ja arstidele igaveseks head aega öelda.

Kõik proteesid inimese kehas kuluvad ja võivad ka puruneda, rinnaimplantaadi eluiga on keskmiselt 10 aastat. Selleks, et kontrollida rinnaproteesi korrasolekut, tuleks käia regulaarselt kontrollis iga kahe aasta tagant.

Kontrolli käigus uuritakse rindu ultraheliga, mis on patsiendi jaoks mugav, valutu ja ohutu protseduur ning tagab kindlustunde, et kallid varuosad on endiselt suurepärases korras.

Clinica kliiniku kirurgid dr Triin Vasar ja dr Peep Pree oskavad soovitada parimat rindade korrigeerimise lahendust naisele, kes ei ole enese rindadega rahul.

Tartus asuva esteetilise kirurgia erakliiniku Clinica plastikakirurgide konsultatsioonile saad registreerida E–N 9.00–16.00 telefonil +372 514 7100.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.