Just selle pika ajalooga luksuspesu kaubamärgi austaja on Lady Gaga

Sensuaalset pitspesu valmistava Hispaania perekonna Sardá ajalugu tekstiilitööstuses sai alguse juba 19. sajandi lõpul, mil ettevõte valmistas suurepärase kvaliteediga pitsmantiljasid.

1960. aastatel kandis Jackie Kennedy Vatikani visiidil peas Sardá pitsrätti ning foto sellest jõudis ajakirja Life kaanele. Tänu sellele sai Sardá nimi moeringkonnas tuntuks.

1962 – mantiljadest pesuni

Kui kuuekümnendatel lõppes Hispaanias kohustus kanda kirikutes mantiljasid, pühendus Sardá perekond pitspesu loomisele. 1962. loodud perefirma Andrés Sardá pesukollektsioonid murdsid keset rõhuvat poliitilist olukorda stereotüüpe. Eesmärgiks oli luua naiselik, luksuslik ning kaunis pesu, mis on ühtaegu ka mugav ja kättesaadav. 

Andrése armastus moe vastu oli päritud tema vanematelt: kõik tema pereliikmed olid tegelenud rõivaste ja kangaste tootmisega. Andrés ise armastas õppida naise füsioloogiat ja anatoomiat, mis aitas tal luua mugavaid riideid. Ta oli disainerina veendunud, et tolle aja pelgalt funktsionaalne pesu oli ajale jalgu jäänud ja maailm vajas midagi uut.

Tänu originaalsele ja uuendusmeelsele disainile kogus bränd kuulsust ka väljaspool Hispaaniat. 1965. aastal alustas Sardá eksporti Prantsusmaale ja tema disaine sai soetada luksuslikest Pariisi kaubamajadest nagu Galeries Lafayette ja Printemps.

1970 – esimene rannarõivaste kollektsioon

1970. aastal esitles Andrés Sardá oma esimest rannarõivaste kollektsiooni, katsetades uuenduslike kangastega nagu Lycra. Ujumisriiete eesmärk ühtis pesukollektsioonide omaga – panna naine end oma kehas mugavalt ning kaunilt tundma.

1996. aastal liitus disainimeeskonnaga Andrés Sardá tütar Nuria. Tänu tihedale koostööle isaga sai temast brändi loovjuht. Pärast Andrés Sardá surma 2019. aastal jätkas Nuria oma isa unistuse elluviimist kogu maailmas.

Andrés Sardá kollektsioone esitletakse kaks korda aastas Mercedes Benz Fashion Weekil Madridis ning bränd teeb tihedat koostööd Swarovskiga. Andrés Sardá on tugeva identiteediga kaubamärk, mis on võitnud paljude südamed. Selle üheks suurimaks austajaks on näiteks Lady Gaga. 

Andrés Sardá kaunid pesu- ja ujumisrõivaste kollektsioonid leiab Luxton boutique’ist aadressil Pärnu mnt 27, Tallinn.

Kui soovid olla kursis Andrés Sardá värskeimate uudiste ja eripakkumistega, jälgi Luxton boutique‘i Facebooki ja/või Instagrami kontot ning liitu uudiskirjaga pesupoe kodulehel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.