Sisuturundus

Avati Eesti esimene taaskasutusdisaini e-pood, kust leiab disainesemeid peamiselt Aafrikast

Burkina Fasos toodetud disainlamp.Foto: Deupmakers

Eesti esimene taaskasutusdisaini e-pood Deupmakers avas oma uksed aprilli keskpaigas. Valikus on esindatud taaskasutatud materjalidest valmistatud disainesemed laiast maailmast. Pearõhk on seni Eestis laiema üldsuse jaoks tundmatutel Aafrika riikidel.

Aprilli keskpaigas avatud e-poest Deupmakers leiab laias valikus taaskasutatud materjalidest uuesti sündinud disaintooteid laiast maailmast. Kuna taaskasutusdisain on Aafrikas eriti levinud ja samas sealne looming Eestis vähe tuntud, on Deupmakers pannud rõhku justnimelt Aafrika riikide omanäolisele toodangule. Esindatud on sellised riigid nagu Burkina Faso, Senegal, Ghana, Keenia.

Nikerdatud loomadest disainmööblini

Keeniast pärit rannaplätudest meisterdatud tüügassead. Foto: Deupmakers

E-poe valikust võib leida näiteks vanadest plätudest toodetud Aafrika loomasid Keeniast kui ka Lääne-Aafrikast Burkina Fasost ja Senegalist pärit kasutatud naftatünnidest meisterdatud disainmööbel ja -valgustid.

Deupmakersi missioon on viia maailma parima disainiga kasutatud esemetest ja suuresti ümbertöötlemata materjalidest loodud tooted, seejuures kandes sotsiaalset ja ökoloogilist vastutust, Balti-ja Põhjamaade tarbijateni.

Naftatünnist taburetid. Foto: Deupmakers

Deupmakersi soov on saada Balti-ja Põhjamaade tunnustatuimaks jätkusuutliku disaini müüjaks, pakkudes parimat disaini ning toetades parema elukeskkonna loomist tulevastele põlvedele.

Kauplemise jalajälg olgu võimalikult väike

Kogu pakutud tootevalik vastab rangetele kriteeriumitele, mis tuginevad kolmele põhimõttele: võimalikult väike ökoloogiline jalajälg, sotsiaalne vastutus ning tipptasemel disain.

See tähendab, näiteks, et suurema osa toodete toorainetest moodustavad jäätmed ehk enam kui poolte toodete pakendamisel kasutatakse võimalikult loodussõbralikke või taaskasutatud materjale ja kauba saatmine kliendile toimub süsinikuneutraalsel viisil.

Välistatud on lapstööjõu ja orjade kasutamine, ning tootjaid tasustatakse ausalt, kasutades võimalikult otseseid tarneahelaid. Pakutud toodangu disain kuulub maailma kõrgemasse kategooriasse ja tooted on valminud käsitööna.

“Meie eesmärk on tuua Eesti turule midagi seninägematut ja uudset, mis avab paljude jaoks suhteliselt tundmatu maailma mitmes mõttes – nii taaskasutusdisaini kui ka Aafrika mandri kaasaegse disaini näol,” ütleb Deupmakersi esindaja Markus Nagel.

Pudelkõrvitsast teeküünlahoidjad. Foto: Deupmakers

Deupmakers OÜ loodi 2021. aasta märtsis selleks, et tuua Eestisse Aafrika ja teiste maailmajagude seni tundmatut taaskasutusdisaintoodangut ja viia see esialgu läbi veebipoe Eesti ning teiste Balti- ja Põhjamaade tarbijateni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.