Appi, juuksed langevad välja! 4 nippi, kuidas need taas tihedaks ja tugevaks saada

Juuste väljalangemine ja hõrenemine on tõsine ja levinud probleem nii naiste, kui ka meeste jaoks. Tegemist on teemaga, mis tekitab palju hirmu, ebakindlust ja masendust ning mõjub negatiivselt ka elukvaliteedile.  

Ei ole saladus, et päevas kaotame tavaliselt 50-100 juuksekarva. Igal juuksel on oma 2-7 aastane elutsükkel ning sellest tulenevalt muutuvad ja uuenevad me juuksed pidevalt. Kui aga juukseid tuleb ära märgatavalt rohkem ja see protsess ei näi lõppevat? 

Juuksespetsialist-trihholoog Natalja Buslova sõnul on juuste väljalangemise peamisteks põhjusteks stress, haigus, palavik, operatsioon, sünnitus, dieet, hormonaalsed häired. Aga ka vitamiini- ja rauapuudus ning paljud muud tegurid.

Rohke juuste väljalangemise põhjuseks võib praegusel ajal olla ka Covid-19 põdemine. Viiruse mõjul võib juuste väljalangemise protsess alata peaaegu kohe pärast haigeks jäämisest. Uuringute järgi ilmnes juuste väljalangemine keskmiselt 58,4 päeva pärast Covid-19 esimeste sümptomite tekkimist. 23%-l oli hilisem juuste väljalangemine.

Tavatingimustes võib juuste väljalangemine ilmneda alles 2-3 kuud pärast stressi või muid eelpoolmainitud asjaolusid ning niipalju aega hiljem ei oska me tavaliselt muutuseid ja juuste väljalangemist enam omavahel seostada. 

Kuidas peatada juuste väljalangemist? 

1. Toitu täisväärtuslikult 

Juustele on eriti vajalikud Omega-3 rasvhapped, tsink, erinevad vitamiinid ja mikroelemendid. 

Natalja Buslova tõdeb, et kuna juuksed koosnevad 78-90% valgust nimega keratiin, siis peitub kaunite juuste saladus kindlasti ka valkude tarbimises. Eriti soovitab juuksespetsialist süüa loomset rauarikast liha. Selle toiduaine puudumine menüüst võib hiljem viia juuste hõrenemise ja nõrgenemiseni. 

2. Toida peanahka ja juukseid ka välispidiselt 

Sageli vitamiinide söömisest ainuüksi ei piisa. Eriti siis, kui organismil on suur puudus vitamiinidest ja mineraalainetest. Sellisel juhul kasutab keha neid vajalikke aineid elutähtsate organite varustamiseks ja juustele ei pruugi sellest jätkuda.  

Juuksespetsialist rõhutab, et juukseid ja peanahka tuleks kindlasti sügavuti toita ka välispidiselt. 

Pea 10-aastase juuksespetsialisti kogemusega Natalja Buslova on oma klientide puhul näinud väga häid tulemusi Crescina juukseampullidega, mis on toiminud ka raskemate probleemide puhul.

Need juukseampullid toidavad juukseid ja peanahka juustele elutähtsate aminohapetega ja kasvufaktoritega, mis soodustavad juuste tihedamaks kasvamist. Lisaks tugevdavad juuksesibulaid (vaata siit Helen Adamsoni kogemust) ning peatavad juuste väljalangemise. Spetsiaalsed aktiivained turgutavad ka peanaha vereringet. 

Et vajalikud toimeained jõuaksid sügavale peanahka ja saavutaksid maksimaalse efektiivsuse, on uued Crescina Transdermic juukseampullid loodud kasutades revolutsioonilist transdermaalset tehnoloogiat. See on välja töötatud selleks, et efektiivsed ja tõhusad toimeained saaksid peanahka imenduda läbi peanaha kõikide kihtide.

Ilma transdermaalse tehnoloogiata toimub juukseseerumite imendumine peanahka vaid peanahas olevate juusteavade kaudu. Juuksespetsialisti sõnul neile toodetele Eestis hetkel analooge ei ole.

3. Paranda peanaha verevarustust

Kuna peanaha verevarustus on enamasti aeglasem, siis sageli ei saa peanahk piisavalt toitaineid ning sellest on osaliselt tingitud ka juukseprobleemid.

Juuste väljalangemise ennetamiseks või ravimiseks soovitavad spetsialistid regulaarset peamassaaži. Peanaha verevarustust aitavad aktiveerida ka Crescina juukseampullides sisalduvad veresooni laiendavad toimeained.

NB! Juukseampullide kasutamine võib nahal tekitada kerget kihelustunnet ning punetust, mis on ohutu, küll aga näitab, et toode toimib. Punetus möödub ise 10-20 minuti jooksul.

4. Vali spetsiaalne juuste väljalangemist peatav šampoon

Kindlasti on juuste väljalangemise puhul vaja endale valida ka spetsiaalne šampoon. Abi võiks olla kasvufaktorite ja aktiivainetega Crescina Transdermic šampoonist, mis muudab juukseid tugevamaks.

Buslova sõnul aitab see eriti hästi valmistada peanahka ette ka juukseampullide kasutamiseks puhastades naha mustusest, üleliigsest rasust ning kõõmast. Šampoon eemaldab juustest staatilise elektri ning sobib ka tundliku peanaha korral. 

Vastavalt naiste ja meeste juuste ja peanaha eripäradele on šampoonid saadaval eraldi koosluses naistele ja meestele

Millised juukseampullid võiksid just mind aidata?

Õige toode tuleb vastavalt juuste väljalangemise tugevusele.

Juuste väljalangemise puhul soovitab juuksespetsialist Natalja Buslova vastavalt juuste väljalangemise ja hõrenemise tugevusele ning juuste olukorrale appi võtta sulle sobivas tugevusastmes Crescina komplekskuuri ampullid (läbipaistavad ja kollased ampullid).

Crescina Transdermic HFSC 200 sobib kasutamiseks nõrga juuste väljalangemise korral ning väljalangemise ennetamiseks.
Crescina Transdermic HFSC 500 sobib kasutamiseks mõõduka juuste väljalangemise korral.

Crescina Transdermic HFSC 1300 sobib kasutamiseks juuste tugeva väljalangemise korral.

Juuksed enne ja pärast Crescina kasutamist.

Crescina ampullikompleksid  sisaldavad kahte sorti ampulle, millest läbipaistva sisuga ampullid on mõeldud folliikulite ja veresoonte seinte tugevdamiseks, et peatada juuste väljalangemine ja pikendada juuste eluiga.

Merevaikkollased taaskasvu ampullid on loodud juukse juurte toitmiseks ja uinunud juuksefolliikulite äratamiseks, et juuksed saaksid kasvada tihedamaks ja tugevamaks.

Crescina tooted sobivad kasutamiseks ka raseduse ja rinnaga toitmise ajal ning nende toodetega on saanud häid tulemusi ka paljud noored emad, kellel pärast sünnitust või imetamist on juuksed välja langema hakanud. 

Selleks, et Crescina juukseampullide toime oleks võimalikult pikaajaline ja tõhus, on nende koostisosad kapseldatud kujul. See võimaldab toimeainetel mõjuda veel paar kuud pärast hoolduskuuri lõppu. Parimate tulemuste saamiseks soovitab Buslova kasutada juukseampulle 2-4 kuud.

Juuksespetsialist rõhutab veel üht olulist detaili – tegemist on väga kvaliteetse apteegikosmeetikaga ja neil toodetel ei ole kõrvalmõjusid ega äratõuke efekti ning seetõttu on need täiesti ohutud. 

Vaata lähemalt ja leia endale parim veebilehelt www.labo.ee

Soovitame kindlasti külastada arsti, kui tegemist on äkilise ja väga tõsise juuste väljalangemisega. Mõnedest tervisseisunditest tingitud juuste väljalangemine, nagu näiteks kilpnäärme haigused, ei pruugi alluda kodustele meetoditele. 

Teel juuste väljalangemisest ja hõrenemisest kaunite ja tihedamate juusteni peab kindlasti varuma aega ja kannatlikkust. 

Kust saada abi?

Kui vajad seoses peanaha- ja juukseprobleemidega nõustamist või abi, oled alati oodatud külastama juuksespetsialist-trihholoogi Natalja Buslovat Hair-Live Salongis (Fr. Kreutzwaldi 5-5, Tallinn, telefon +372 55 626 411 või Juuksetervise keskuse trihholooge (Madara 29, Tallinn, tel. +372 5551 7415). Konsultatsiooni ja juuste – ja peanaha diagnostika käigus tuvastatakse probleemide põhjused ning aidatakse leida parim lahendus. 

Juuste väljalangemise ennetamine ja kiire tegutsemine aitab säästa tervet ja ilusat juust.

Vaata lähemalt www.labo.ee, Facebookist Crescina Eesti ja Instagramist crescina_eesti   

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.