Levinud on arvamus, mille kohaselt tasub kanda seda, mida iganes soovite. Siiski tasub sellega olla ettevaatlik, et kogu riietus ei muutuks maitsetuks. Seejuures tuleb jälgida kehakuju, et riietus aitaks rõhutada parimaid külgi ja ebakindlusi varjata.

Naise keha muutub elu vältel. Neljakümnendates eluaastates naised hakkavad lähenema menopausile, mis võib tuua kaasa kaalutõusu. See aga põhjustab paljudes ebakindlust, mis toob kaasa vajaduse muuta oma stiili. Laia valiku riideid naistele leiate siit.

Neljakümnendates ei elata enam teistele, vaid iseendale. Selles vanuses hakatakse paremini mõistma oma ilu, õppides seda väärtustama ja esile tooma. Riiete valikul ollakse hoolsam. Toome teieni 5 nõuannet, mis aitavad teil välja näha stiilsed ja elegantsed.

Vali õiges suuruses riided

Keskealised naised kipuvad eelistama laiasid ja mugavaid riideid, et varjata oma probleemseid ja ebakindlaid kohti. Samuti võivad oversize-tüüpi riided jätta tüsedama mulje, varjates kehakumerusi.

Liiga kitsad riided aga hõõruvad, mis tekitab ebamugavustunnet. Lisaks annab see signaali, et üritate tähelepanu võita, kuna teil on madal enesehinnang. Samuti

hajub tähelepanu, kuna peate pidevalt oma riietega sahmerdama. Peale selle võivad nad takistada liikumist, kuna pitsitavad pidevalt.

Tihti kiputakse kandma vales suuruses pesu. Levinud on vales suuruses rinnahoidja kandmine. Rinnahoidja tugikaar peab olema ümber rinna, kui rinnad vajuvad üle korvi äärte, on tegemist liiga väikese korviga, mis põhjustab nn “topeltrinna”. Liiga suure korvi korral on rinnahoidja korvi kangas kortsus või lohkus.

Rõhuta oma parimaid külgi

Igaühel on välimuse juures midagi, mis talle meeldib. Kõigepealt tuleb see kindlaks teha. Oma välimuse parimate külgede rõhutamine annab enesekindlust.

Õlgade rõhutamiseks tasub valida pluusid ja kleidid, mis jätavad nad paljaks. Need riided on pisut seksikad, kuid mitte liiga esilekutsuvad. Õigete riiete abil näete välja maitsekas ja elegantne.

Pikki jalgu saab rõhutada seelikute ja kleitide abil. Kusjuures oluline on, et nad oleksid õiges pikkuses. Lisaefekti annavad kontsakingad.

Vöökoha rõhutamiseks sobivad liibuvad riided, mis hoiavad ümber keha. Samuti aitab pluusi seeliku või pükste sees kandmine. Laia vöö kandmine rõhutab keskkohta, mis sobib ka pluss-suurustes naistele. Kuna rinnaalune koht on nende kehal kõige väiksema ümbermõõduga, saab seda vööga rõhutada salendava efekti saavutamiseks.

Eelistage neid riideesemeid

Kuigi igaüks võib kanda seda, mida soovib, on moeekspertide arvates teatud riided, mida  üle 40-aastased naised võiksid kandmisel eelistada, et neid võetakse jätkuvalt tõsiselt. Riietust ei tasu valida vastavalt vanusele, vaid kogemusele. Selles vanuses tasub olla oma kindel oma stiilile ja vältida moeröögatustega kaasas käimist.

Esimesena tasub mainida kontsakingi, mida on suurepärane kanda pidulikel üritustel. Mugav paar kontsakingi on väärt investeering, mis pakub rõõmu mitmeteks aastateks. Vältida tasub ka ebamugavaid kingi, mille kandmine ja nendega kõndimine põhjustab jalgades valu.

Ujumisriideid valides tasub eelistada trikood, kuna kõhu piirkonda võib tekkida rasvapolster. Bikiine tasub vältida, kuna nahk hakkab lõtvuma.

Vältida tasub ka avarat dekolteed, keskenduda tasub hoopis rangluule. Lisaks eelistavad mehed, et neljakümnendates eluaastates naised oleksid loomulikult elegantsed ja peenelt võluvad.

Samuti tasub vältida teksapükse, eriti selliseid, mis on lõhkised ja kulunud välimusega. See moetrend seostub noorusega ja ebaküpsusega. Soovi korral võib endiselt kanda liibuvaid pükse, kuid eelistada tasub tumedaid toone.

Korralikud aksessuaarid

Aksessuaarid võimaldavad muuta riietuse silmatorkavaks. Tasub investeerida ehetesse, mis on universaalsed ja seeläbi on neid võimalik kanda põhimõtteliselt kõikide riietega.

Siiski tasub näiteks jälgida, kuhu te lähete. Suured sõrmused ja kõlisevad käevõrud ei sobi kontorisse. Kandes neutraalseid toone võite lisada oma riietusele värvi kaela- ja käeehteid ning kõrvarõngad. Ehetega ei tasu üle pingutada, kuna see lisab välimusele aastaid.

Aksessuaare valides tasub jälgida ka kehatüüpi. Pisikestele ja kõhnadele inimestele ei sobi suured õlakotid, eriti pikkade narmastega variandid. Volüümikale kehale ei sobi aga vastupidiselt pisikesed kotid, kuna need muudavad inimese visuaalselt veelgi suuremaks. Käekott võiks värvi poolest olla ülejäänud riietusega sarnastes toonides.

Aksessuaaride kandmisel kehtib reegel, et vähem on rohkem. Kirju riietuse korral tasub eelistada neutraalsetes värvides aksessuaare. Samuti ei tasu aksessuaaride sobitamisel hoogu minna, kuna tegemist on isikupära väljendamisega. Tasakaalu säilitades on võimalik tagada peen ja väljapeetud välimus.

Eelista neutraalseid värve

See ei tähenda, et tuleb loobuda lillelistest kleitidest, kuid iga riietuseseme jaoks on kindel aeg ja koht. Selleks, et näha välja tõsiseltvõetav, tasub eelistada ühtlast värvi riideid, millel pole midagi suurt kirjas.

Tuntud moekunstnik Carolina Herrera soovitab eelistada tumedaid toone, nagu näiteks must, tumesinine, veinipunane või tumehall. Antud värvid ei ole liiga provokatiivsed, lisaks ei tõsta nad esile figuuri korrapäratusi.

Neutraalset värvi riietele on võimalik anda iseloomu aksessuaaridega. Samuti annavad neutraalsed toonid võimaluse kombineerida rohkete värvide ja mustritega.

Soodsad ja moodsad riided naistele on saadaval Kaup24.ee veebipoes!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.