Viis põhjust, miks punnid ei taha jätta sind rahule

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Unsplash.

Puberteet on ammu juba möödas, ent vistrikud on ikka sagedased külalised. Need võivad olla Cosmopolitani sõnul ühed põhjustest.

Süüdlaseks võivad olla näohooldusvahendid

Võid küll näha ilusa nahaga saavutamiseks kurja vaeva ja kasutad selleks erinevaid tooteid, ent need võivad sisaldada aineid, mis tekitavad punne. Üheks vaenlaseks on poore ummistav mineraalõli, mida leidub näiteks kreemides. Teiseks pahalaseks on tihtipeale šampooni või näogeeli koostisosades olev  silikoon.

Lähed punne eemaldava vahendiga liiale

Kui näed näol punni, siis on esimese mõte see vistrikupulga või geeliga kahjutuks teha. Selles toimingus on ainult suur oht, et selleks mõeldud vahendid võivad liiga agara kasutamise käigus kuivatada ja ärritada nahka. Selle tagajärjel võib naha olukord minna hoopis hullemaks ja tekitada uusi vinne. Nii et võid vahelduseks proovida kreeme, mis rahustavad palet ja leevendavad punetust.

Yes to tomatoes detox probleemse naha täpid vistrikutele 9,90 €, Tradehouse.

Hullumeelsest koorimisest ei ole kasu

Näokoorija kasutamine on väga kasulik ja seda tuleb teha paar korda nädalas, ent toodet ei tohi kuritarvitada. Arvates, et koorija lahendab kõik probleemid, kui küürida sellega iga õhtu ja hommik nägu, võib olla tagajärjeks olla hoopis ülitundlik pale, mida ehivad punnid. Kindlasti pead jälgima, et toode oleks mõeldud just sinu nahatüübile.

Jätad pärast trenni pesemise vahele

Mõtled küll, et lähed pärast trenni kiirelt koju ja pesed hiljem, kuid selle aja jooksul jõuavad mustus, higi ja ehk ka jumestus omavahel seguneda ja ummistada iga viimsegi poori, mis nahal leidub. Ideaalis pese meik enne sportimist maha ja kui pärast ei ole aega duši all käia, siis tõmba pale üle näole mõeldud niiske salvrätikuga.

Missha Super Aqua õliga meigieemaldussalvrätikud (30 tk) 7,20 €, Tradehouse.

Šampoon tekitab punne seljal

Kui imestad, miks on selg punniline, siis võib suure tõenäosusega olla põhjuseks šampoonis sisalduv silikoon, mis ladestub nahale ja ei lase nahal hingata. Juuksehooldustooteid valides jälgi koostisaineid ja küüri keha pärast kiharate pesemist hoolega puhtaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.