Viis asja, mida ei tohi nahaga kunagi teha

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Unsplash.

Kui välimus on oluline, siis väldi neid eksimusi.

Koorid nägu liiga palju

Oled kusagilt lugenud, et näonaha koorimine on kasulik, aga eirad pakendil olevat infot, et seda võib teha kaks korda nädalas. Kui sa siiski võtad selle ette, jäta meelde, et koorima peab õrnade masseerivate liigutustega, mitte vihaselt nühkides. Vastasel juhul hõõrud maha naha loomuliku kaitsekihi ja nägu võib muutuda valulikuks ning laiguliseks.

Katsud, pigistad ja hõõrud

Nägu muidugi. Istud töölaua taga, mõtted käivad siia-sinna ja märkamatult oled katsunud terve näo näppudega üle. Tõenäoliselt tuleb tuttav ette. Ent niiviisi satub mustus nahale ja tulemuseks on punnid, millele läheksid samuti hea meelega viivitamatult kallale. Pea sellega hoogu, sest tagajärjed võivad olla hirmsad: vistrik saab hoogu juurde ja kasvab mäekõrguseks või muutub põletikuliseks.

Päikesekreem?

Selle kasutamine tuleb meelde ehk ainult siis, kui temperatuur kõrgub üle 30 kraadi ja keha juba kipitab. Tõsiasi on aga see, et päikesekreemi peab kasutama aasta ringi, sest UV-kiired on üheks peamiseks naha enneaegse vananemise põhjuseks. Jah, isegi Põhjamaades.

Jätad kaela ja silmad hooleta

Näo kreemitamine on elementaarne, ent eraldi hoolt vajavad ka kael ja silmad. Viimaste puhastamiseks ja määrimiseks on vaja spetsiaalseid vahendeid. Seda seetõttu, et nahk silmade ümber on õhuke ja võib kasutades tavalisisi näohooldustoodeid muutuda kuivaks ja tuua esile kortsukesi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.