Välismaa riidepoodide laod on ummistatud pärast koroona-ajastu lõppu seisma jäänud kraamist, Eesti kaupmees ütleb, et siin sellist probleemi pole

Foto: Unsplash

Ameerika rõivabrändide ja riidekaupluste laod kubisevad üleliigsest kaubast, sest kui koroona-ajastustul istuti peamiselt kodus ja keskenduti seetõttu nelja seina vahele pressitud elu võimalikult mugavaks muutmisele, ostes kokku kodukaupa ja mugavaid rõivaid, siis nüüd ollakse hädas sellega, et inimeste huvid on muutunud ja tooted seisavad. 

The Wall Street Journali andmetel on näiteks on Macy’se kaubamajaketi laod täis argi- ja spordiriideid ja rõivabrändil Gap on riiulitele seisma jäänud lademetes jooksupükse. Nii mõnigi kaubamajakett, näiteks Kohl’s, on otsustanud selle asemel, et üleliigset kraami – näiteks pidžaamasid ja fliise – kohe soodsamalt maha müüa, panna see kaupa seisma ja tuua lettidele sügisel, sama kavatseb teha Gap.

Kaubamaja kaubandusdirektori Heli Viirandi sõnul on ka siinsed kliendid pärast koroona lõppu oma eelistusi muutnud, sest paljud on naasnud kontoritööle. “Dressid ja pusad olid küll koroona-ajal mugavad ja see mugavus jääb moodi ilmselt veel mõneks ajaks, kuid inimesed igatsevad taas elegantsi ja formaalsete ning pidulike riiete kandmist,” rääkis ta. 

Viirandi teatel reageerisid nad kiiresti klientide harjumuste muutustele. “Seetõttu oleme ka oma kaubavalikut olulisel määral rikastanud uute kaubamärkidega, mis vastavad just neile nõudmistele,” ütles ta ja lisas, et sortimenti on lisandunud värskeid brände, näiteks Prantsuse disaineri Isabel Maranti looming.

“Üksikute kaubamärkide puhul oleme pidanud olema tarnega kannatlikumad, kuna hankijad, kellelt meie tellime, ei ole muutunud tarbimisharjustele piisavalt kiiresti reageerinud, kuid üldiselt on valik Kaubamajas väga hea ja vastavuses klientide soovidega,” rääkis Viirand.

Viirandi sõnul on laovarud võrreldes koroona aastatega pigem madalad. “Lattu ootama midagi ei jää,” sõnas ta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.