Uudis

Uus festival täidab Kadrioru kirjandusega – raamatuid saab lugeda isegi majaseintelt

Foto: Vida Press

9. septembril korraldab Tallinna Kirjanduskeskus koostöös Kadrioru Pargi ja paljude teiste partneritega Eesti esimese Kirjandustänava festivali, mis toob elava kirjanduse otse tänavale.

Koidula tänav on Tallinnas ainulaadne tänav, sest selle alguses on Tammsaare muuseum ja teises otsas Vilde muuseum. Ent on vähe teada, et tänava keskpaigas asub ka spetsiaalselt eesti kirjanikele ehitatud kortermaja, kus on elanud ja elavad tänini mitmed armastatud kirjanikud. Lisaks on tänav ka kirjaniku-nimeline. Teiste sõnadega: Koidula tänav on eriliselt tihe kirjanduslikest jalajälgedest.

Kirjandustänava festivali raames tulevad üheks päevaks tänavale  nii kirjanikud kui ka kirjandusasutused. Avatud telkides on kogu päev võimalik osa saada spetsiaalselt festivaliks loodud programmist, kohtuda kirjanikega, kuulata kõnekaid kultuuri- ja kirjandusteemalisi arutelusid jms. Teiste seas on kohal Viivi Luik, Tõnu Õnnepalu, Kristiina Ehin, Karl-Martin Sinijärv, Indrek Koff, Doris Kareva, Janika Kronberg jpt. Melu tekitavad ka kultuuriloolised jalutuskäigud, raamatute esitlused, raamatute müük jpm.

Üheks olulisemaks sündmuseks on kindlasti Mati Undi nimelise pingi avamine Luigetiigi ääres. Pisut provokatiivsena mõjub välinäitus linnaruumist, kuhu on paigutatud uusi võimalikke kirjanike monumente: saab fantaasia tööle panna ja mõelda, kuidas need päriselus võiksid Tallinnas välja näha.

Õhtul toimub Vilde muuseumis Raadio Ööülikooli avalik salvestus Joonas Hellerma ja Kadri Tüüri eestvedamisel. Tammsaare hoovis toimub aga kirjanduspiknik koos Viivi Luige, Tõnu Õnnepalu ja Lauri Sommeriga.

Erilise rosina õhtuhämaruses pakub MTÜ Valgusfestival kogu tänava ulatuses kirjanduslikke valgusinstallatsioone näidates. Vaadata saab valgustatud raamatuid, lugeda majaseintelt kirjanike põnevaid ütlemisi ning sõna otseses mõttes näha erinevate kirjanike jalajälgi Koidula tänaval.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.