Uudis

Uued kohvitrendid, mida sel suvel reisides kohata võid: kohv sulavõiga ja vaadist

Foto: Vida Press

Maailma vallutavad uued kohvitrendid, mis keskenduvad värsketele serveerimis- ja valmistamisviisidele, tuues kohvigastronoomiasse uusi maitseelamusi. Eesti juhtiva espressoettevõtte KAFO barista ja koolitaja Annika Andresen toob välja mõned hetke trendikamad kohvi valmistamisviisid, mis koguvad üha enam populaarsust.

Kohv sulavõiga – bulletproof kohv
Mõned aastad tagasi Eestis levima hakanud ja praeguseks kanda kinnitanud suur trend tähendab, et hommikuse kohvi sisse lisatakse piima asemel teelusikas sulatatud soolavaba võid või lusikatäis kookosõli. Tänu kohvis sisalduvale rohkele rasvale, aitab taoline kohvi joomise viis vähendada päevas joodavat kohvikogust, täites kõhu kauemaks ning andes ajule nö rohkem kütust. Võiga kohvi joomine on mõningates kultuurides, näiteks Etioopias, väga tavapärane. Läänemaailmas on võikohvi populariseerija USA ettevõtja Dave Aspery, kes esmakordselt võikohviga Tiibetis kokku puutus.

Kohv vaadist – nitro kohv
Kohv vaadist võib kõlada võõralt, kuid see on aina enam kasvav trend. Taoline kohv sobib suurepäraselt kiirelt kaasa haaramiseks ning hommikuseks turgutamiseks. Läbi õllekraani lastud lämmastikuga rikastatud kohv saab endale siidisema ja vahutavama konsistentsi ning pehmema maitse. Lisaks ei pea sel viisil valmistatud kohvile lisama suhkrut ega piima ka need, kes sellega muidu harjunud on, kuna valminud kohv on juba kohe maitselt mahedam.

Foto: Vida Press

Külma veega pruulitud kohv
Suvise jääkohvi trendi on troonilt tõuganud külma veega pruulitud kohv. Külmpruulitud kohv on maitse poolest ka vähem happelisem. Selle valmistamine pole keeruline, kuid samas on tegemist kindlasti pika protsessiga, sest kohv võiks külmas vees seista umbes 12 tundi. Külmpruulitud kohvi võib valmistada nii käepärase presskannuga kui nõrutada läbi kohvifiltri. Tulemuseks on maitselt mahe ja suviselt värskendav jook, mida võib soovi korral kokku segada ka näiteks tooniku või Sprite’ iga.

Värske jahvatus ja erikohv
Üha enam ollakse teadlikud nii kohviubade sortidest kui nende kasvatuspiirkondadest. Inimesed teavad, kas nad armastavad kohvi, mille oad on pärit ühest väikesest istandustest või on segatud kokku nende isiklikule tarbimisharjumusele vastavalt. Samuti ollakse rohkem teadlikud erinevatest kohvi töötlemise, röstimise kui ka valmistamise viisidest ning üha enam pööratakse tähelepanu sellele, et kohv oleks valmistatud värskelt jahvatatud kohviubadest. Võib öelda, et möödas on “ainult kannukohvi” aeg ning kohv on saanud joogiks, mida igaüks soovib nautida just endale meelepäraselt.

 

LOE KA: See 7eurone rosé on üks maailma parimaid veine

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.