Unusta plaksuvad plätud, surfipüksid ja rannakleit! Moeekspert jagab nippe, mida panna tööle selga, et sa ei näeks välja nagu kohtlane suvitaja

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Unsplash

Kuigi töökohtadel on erinevad kirjutamata ja vahel ka kirjutatud riietamisnõuded, siis suvel tunduvad olevat ka need puhkusel ning kontorite undavate konditsioneeride õhuvoos võib kohata igasuguseid “suvitajaid”. Kes ilmub tööle rannakleidis ja plaksuvates plätudes, kes surfipükstes ja maikas, sekka mõni igihaljas stiiliõudus soki ja sandaali näol. Mõni muutub suve saabudes popstaariks, kes ei võta ka siseruumides päikeseprille iial ära. Mõni teine aga püüab jahedat tuult läbipaistvas liblikavõrgus või vastupidi – kannatab vapralt villases, nagu ka ülejäänud aasta.

Loe ka! Moeekspert õpetab: nende 12 poosiga poseerid nagu tõeline moeblogija

Millistes riietes ilmuda kontoritööle suvisel ajal? See küsimus tabab paljusid sama ootamatumalt kui mõnel aastal tabamatuks jääv suvi ise. Alati tundub, et koid on söönud talvel riidekapis suveks sobiliku sektsiooni tühjaks ja eksisteerib vaid kaks äärmust – kurguni kinninööbitud talvine argiriietus ning sportlik, randa ja maalesõiduks paslik stiil. Kuidas nende vahel laveerida nii, et tööpäeva lõpuks poleks liha paksudes vammustes luudelt lahti haudunud, ning teisest küljest, et tavapärasest napimas rõivastuses veel kuidagi tõsiseltvõetavana mõjuda? Paras pähkel, aga mõned üldised soovitused siiski, mis teevad erinevad stiilikatsetused loodetavasti lihtsamaks.

Üldilme

Täpse stiilinoodi tabamine, mis mõnes ettevõttes on sobiv või mitte, nõuab vahel tundlikku moenärvi ja head intuitsiooni. Kindla peale minek on see, kui riietud keskmisest veidi “korralikumalt” ja hoiad oma kõige hulljulgemad ning paljastavamad rõivad siiski pärast tööd toimuvaks.

Heaks abiks on kontrollküsimus: kas sellises riietuses oleksin ma valmis ootamatult osalema koosolekul, kus on mõni klient, koostööpartner, ülemus või juhatuse liige? Kui vastus on “kindlasti mitte”, siis vali parem midagi muud.

Materjal

Suvel tasub eelistada kergesti hingavaid ja looduslikke materjale nagu puuvill, lina ja siid. Kuigi kangas võib olla õhuke, pane tähele, et see ei oleks läbipaistev – mis sobib rannakohvikus peesitamiseks, võib olla kontorioludes täiesti kohatu. Lina puhul tasub silmas pidada, kui palju kägardub see konkreetne riietusese su elustiili juures kokku. Linasesse riidesse istutud kortsud stiilipunkte just ei lisa, samas on need lina puhul püsivamad kui nii mõnigi suvine armastuslugu.


Šikk kõrberännak
Pluus 107,99 € (enne 179,99 €, Eliza Cavaletti)
Püksid 65,99 € (enne 109,99 €, Oui)
Kingad 90,99 € (enne 129,99 €, Tommy Hilfiger)
Käekott 269,99 € (enne 449,99 €, Coccinelle)
Käevõru 44,99 € (SNÖ)
Kübar 27,99 € (enne 39,99 €, Seeberger)
Päikeseprillid 49,99 € (Komono)
Kõik tooted on müügil Tallinna Kaubamajas.

Värv

Käes on parim hooaeg värvidega eksperimenteerimiseks – suvi oma vabama õhkkonnaga julgustab katsetama ka toonidega, mida pole julgenud seni selga panna. Jälgi aga, et korraga oleks katsealuseks vaid üks kärts toon. Kui vaadata skaala teise otsa, siis moepildil on tugevalt esindatud ka pleekinud loodusvalged ja liivakarva beežid toonid. Kui oled seni ainult põhivärvidesse riietunud, siis ehk on just see sinu värske ja šikk suvesuund.

Kiiksuga katsetused
Pluus 99,99 € (Hugo)
Jakk 97,99 € (enne 139 €, Guess Jeans)
Püksid 90,29 € (enne 128,99 €, Nolo)
Seljakott 79,99 € (Rains)
Kingad 80,49 € (enne 114,99 €, Steve Madden)
Võtmehoidja 40 € (enne 79,99 €, Furla)
Kõik tooted on müügil Tallinna Kaubamajas.

Muster

Lilleõied suvel pole just teab mis revolutsiooniline nähtus, kuid sel hooajal on tavapäraste rooside kõrval moes ka lopsakaid troopilisi lehti ja suuri lõunamaa õisi, mis mõjuvad harilike suvelillede kõrval värskelt ja põnevalt. Ning kuigi suvi on parim aeg ka kõikvõimalike uute mustrite testimiseks, ei saa ükski suvi läbi ilma moemaailma mereliste klassikute – täpi ja triibuta.

Troopiline mustrimöll
Kombinesioon 269,99 € (Ted Baker)
Jakk 131,99 € (enne 219,99 €, Pennyblack)
Kingad 160,99 € (enne 229 €, Michael Kors)
Kell 159,99 € (Ted Baker)
Päikeseprillid 49,99 € (Komono)
Kõik tooted on müügil Tallinna Kaubamajas.
Kuulikindel mereklassika
Pluus 55,99 € (enne 79,99 €, Desigual)
Seelik 125,39 € (enne 208,99 €, Weekend Max Mara)
Käekott 125,99 € (enne 179,99 €, Moschino)
Käevõru 54,99 € (enne 79,99 €, Ted Baker)
Kõrvarõngad 17,99 € (OiOi)
Siidrätik 59,99 € (Kanela)
Kingad 169,99 € (enne 239,99 €, Hugo)
Kõik tooted on müügil Tallinna Kaubamajas.

Lõige

Puhtalt mugavuse huvides võid suvel lasta “lipsu lõdvaks” ja eelistada lendlevamaid kangaid ning avaramaid lõikeid, mille all õhk vabamalt ringi pääseb. Üldiselt ei peeta kontorioludes heaks tooniks paljaste õlgade või nabaga käimist, kuid kui õhtul on ees ootamas mingi üritus, kus ei saa selleta kuidagi läbi, võid kanda päevasel ajal oma miniatuurse topi peal suvist pintsakut. Veel sobivad suvistesse töökeskkondadesse oma pooleldi asjaliku olemuse tõttu särkkleidid ja kombinesoonid.

Loe ka! Moeekspert: “Kõik dressipüksid pole võrdsed – spordipoest ostetud tahavad minna ainult trenni tegema”

Pikkus

Palju arutatakse suviti selle üle, kui lühike võib olla tööoludes kleit või seelik ning meeste puhul püksid, et nende kandmise eest töökoha uksel ei arreteeritaks. Üldiselt naiste puhul arvatakse, et seelik ja lühikesed püksid võiksid lõppeda veidi enne põlve (miinimumpikkus!). Täielik üllatuspomm on paljude jaoks aga see, et meeste puhul on Euroopa ärikultuuris lühikeste pükste kandmine täiesti out. See tõdemus kehtib ka lühikese varrukatega särkide puhul – šikim on päevasärgi varrukad vajadusel parem üles keerata.

Loe ka! Moeekspert: “Kõige turvalisem valik on kasutada aksessuaaride puhul läbivalt üht tooni”

Ehted ja aksessuaarid

Aksessuaare võid vabalt lisada suvel heldema käega, kui need toetavad üldist tervikut – ehtimisest ei tohiks kunagi saada eesmärk omaette. Ehete hulgas on aga palju suviselt kergeid esemeid, mis vabama joonega välimuse loomist toetavad – suvekübarad, siidist kaelarätid, käevõrud, päikeseprillid. Viimastest rääkides: need tuleks ruumi sisenemisel kindlasti eest ära võtta ja mitte unustada neid kogu päevaks pealaele soengut hoidma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.