Uudis

Uksed suleb Eesti vanim disainipood

Foto: Nu Nordiku Facebook

30. märtsil suleb uksed Eesti esimene ja vanim disainipood Nu Nordik, mis alustas tegevust 16 aasta eest.

Kui Vabaduse väljakul Kunstihoone all asuv Nu Nordik avas uksed 2002. aasta detsembris, polnud Eestis ühtegi kohalikule disainile keskendunud butiiki. Ka oli disainer kui amet tollal suhteliselt haruldane, veelgi vähem oli neid julgeid, kes söendasid teha oma kaubamärgi või moestuudio.

Nu Nordiku eelkäijaks oli ööklubis Spirit toimunud Disainiturg, mis viis kokku kohalikud loojad ja huvilised. Umbes aasta möödudes oli selge, et turg on väga populaarne ja moekunstnikud vajavad püsivat kauplust. Juhuslikult selgus, et Kunstihoone all asuv legendaarne ARSi pood lõpetab tegevuse, pind vabaneb ja nii saigi disainipoe idee rendikonkursil võidu.

Nu Nordiku idee autoriks ja esimeseks eestvedajaks oli moedisainer Anu Samarüütel-Long. Asutajateks sai grupp disainereid-loojaid: moeloojad Marju Tammik ja Jaanus Vahtra, arhitekt Gert Sarv, nahakunstnik Anneli Valtin, interjööriaksessuaaride firma ShiShi omanikud-disainerid Mart Haber ning Taivo Piller. Hiljem liitus seltskonnaga finantsspetsialist Piia Kallas.

Nu Nordiku kontseptsioon oli nii Eesti kui maailma mastaabis julge: pakkuda koos moodi, suuremaid ja väiksemaid sisustuselemente, ehteid, moeaksessuaare, raamatuid ning muusikat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.