Uudis

Üheksa lihtsat kodust sammu säravvalge naeratuse poole

1. Valge naeratuse dieet

Krõmpsuvate snäkkide närimine, nagu näiteks õun või seller, töötab hammaste puhastajatena peaaegu sama efektiivselt, kui seda teeb hambahari. Töötlemata puuviljad ja juurviljad on kiulised ja abrassiivsete tükikestega, aidates söömise ning joomise jääke hammaste pinnalt eemaldada. Vältida tuleks plekke tekitavaid toite, ehk neid, mis on kleepuvad ja tumedad. Näiteks kohv ja punane vein.

2. Vali õige hambapasta

Valgendavad hambapastad on heaks abiks küll, kuid tähele tuleb panna neis sisalduvat ränidioksiidi, mille suurem sisaldus võib kriimustada hambapinda ja rikkuda hambaemaili. Eriti kehtib see tundlike hammaste puhul.

3. Muuda kohvi joomise harjumust

Seda öelda on kindlasti kergem, kui teha. Kuid tõsi ta on, et kohv muudab hambad plekiliseks. Ehk katsetada kõrrega joomist, sest siis ei puutu hambad kohviga otseselt kokku? Pigem kehtib see soovitus muidugi jääkohvi kohta.

4. Kasuta naturaalset, värvitut suuloputusvett

Kõik hambaloputusveed ei ole samalaadse koostisega. Osad sisaldavad näiteks alkoholi, mis võib hambatäidiseid kuivatada ning üleüldiselt hambaemaili nõrgestada. Jäta meelde, et ka hammaste tervisele on kõige ohutum valik võimalikult naturaalne toode.

5. Harja hambaid hoolikalt

Seda peaks muidugi juba ammu teadma, et kaks korda päevas hambaid pesta ning hambaniidiga sõber olla, on ilusa naeratuse ihalejatel kohustuslik.

6. Külasta hambaarsti

Kui hambahooldus nõuab palju rohkem, kui valgendamine, tuleb leida hea hambaarst, kelle kätesse end usaldada. Ükskõik kui valge on naeratus, augud hammastes mõjuvad ääretult eemaletõukavalt.

7. Proovi vaseliini

Kui hambal on mõni imeväikene iluviga, plekk või õrn kriimustus, võib seda proovida ettevaatlikult vaseliiniga katta. See ei ole pikaajaline lahendus, kuid töötab hästi näiteks siis, kui ees ootab laia naeratust eeldav oluline pildistamine.

8. Väldi kuldehteid

Kuldsetes toonides ehted on suviselt pruunil nahal imelised, kuid kahjuks kipuvad need hammastes välja tooma soovimatut kollakat tooni. Seega, kui hammaste toon sulle veidi peavalu valmistab, väldi kuldseid ehteid ning riputa kõrva lihtsad, värvilised kõrvarõngad, mis rõhutaksid valget sära.

9. Vali huulepulka nutikalt

Erinevat tooni huulepulgad mängivad tõepoolest hammaste tonaalsusega erinevalt. Kõige kaunima valge pärlirea loob klassikaline punane huulepulk. Valdavalt kehtib sama ka roosade toonide kohta. Laias laastus saab öelda, et külma alatooniga huulepulgad näitavad hambaid valgematena, soojad rõhutavad veelgi nende kollakust.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.