2. Tumedat väri siid
Kuigi mõned siidkangad taluvad käsitsi pesu, on tumedamatel toonidel kalduvus värvi anda ja määrida seeläbi teisi asju. Et seda kindlaks teha, tehke väike osa enda siidesemest märjaks ning seejärel kuivatage seda valge paberrätikuga. Kui see jätab värvi maha, viige see parem keemilisse puhastusse.
3. Ülikond
Kui vee ja svammiga väikeste plekkide eemaldamisest enam ei piisa, siis on aeg viia oma ülikond (eriti villane!) keemilisse puhastusse.
4. Kõik plisseeritud asjad
Sellest pole mingit kahtlust: kui su riidesemel on plissee, tuleb minna keemilisse puhastusse. See mitte ainult ei säilita voltide kuju, vaid lisab neile värskust, kuna enamus kohtades on ka spetsiaalsed plisseemasinad.
5. Eriti plekilised esemed
Vahet pole, kui plekiline või määrdunud su asjad on, professionaalne puhastaja koos võimsate vahenditega saab kõigest võitu.
6. Haprad või sünteetilised materjalid
Kuigi mõned etiketid lubavad käsitsi pesu, siis jäta meelde, et haprad sünteeskiud, näiteks kunstsiid ja šifoon, tõmbuvad kuumusega kokkupuutel kokku. Seega jäta need parem professionaalide hoole alla.
7. Kõik vooderdusega esemed
Üks lihtne reegel, mida meeles pidada, on see, et kõike, millel on korralik vooder, olgu selleks kleit, jakk või seelik, peab keemiliselt puhastama. Nimelt võib vesi voodri lahti harutada.
8. (Seemis)nahk
Kuigi mõned väidavad, et võid seda pesta kodus, siis pigem karta kui kahetseda: vii oma lemmikjakk ikkagi puhastusse. Vastasel juhul võib kõik lõppeda ääretult õnnetult ehk su esemele tekivad praod või see tõmbub üldse kokku.
9. Karusnahk
Karusnahk, mille all on omakorda nahk, peab leidma kindlasti tee keemilisse puhastusse. Põhjus on selles, et nahk tõmbub kuivades kokku, kui on eelnevalt veega kokku puutunud.
Märksõnad:
helmed,
karusnahk,
keemiline puhastus,
kunstsiid,
litrid,
nahk,
needid,
plisseer,
riideetikett,
šifoon,
sünteetiline materjal,
ülikond,
ülikonnad