Uudis

11 kõige kaunimat väikest rannikulinna maailmas

Collioure. Foto: Vida Press

Maailmas on vähe rõõme, mis on võrreldavad rõõmuga puhkusest mõnes väikeses idüllilise rannaga linnas. Ajal, kui kaugtöö võimalusi pakkuvaid ettevõtteid on järjest rohkem, ei pea hedonistid piirudma vaid paari nädalaga aastas, et neist mõnes aega veeta. Architectural Digest koostas nimekirja kõige imeilusamate randadega väikelinnadest. 1. St. George’s, Bermuda UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv imekaunis linn peaks olema iga reisija sihtkohtade nimekirjas. Pisut kaugel, ent kohale jõudes ootab puhkus paradiisis ja väga vähe teisi turiste.

St. George’s. Foto: Vida Press

2.  Collioure, Prantsusmaa See ei ole tavaline Vahemere-äärne linn, kus miljonieurosed jahid sadamas õõtsuvad. Hispaania piirist kümnekonna kilomeetri kaugusel asuv linnake on täiesti mõistlike hindadega ja ebamõistusäraselt kauni valgusega, Henri Matisse käis seal ja leidis oma unustamatuks loominguks palju inspiratsooni.

Collioure. Foto: Vida Press

3. Aquinnah, Martha’s Vineyard Martha’s Vineyard on saar, mis on nendele puhkajatele, kes tahavad natuke kõike.Mõnes rannas saab pigem surfata ja palli mängida, teised on puhtalt logelemiseks. Restoranid on imelised.

Cerrando una semana increíble.. felicidad.

A post shared by Lucia Valentin (@luciavalentin) on

4. Sidi Bou Said, Tuneesia Pealinnast Tunisest kümnekonna kilomeetri kaugusel Vahemere ääres asuv väikelinn on mingil põhjusel kõrvale jäänud massiturismist – seda enam on põhjust sinna minna!

Sidi Bou Said. Foto: Vida Press

5. Cannon beach, Oregon

Cannon beach. Foto: Vida Press

Vaikse ookeani ääres asuv paarituhande elanikuga linn on igal nurgal piltpostkaardilikult kaunis. 6. Bocas del Toro, Panama Panama rannikul asuvasse saarestikku jõudmine on mõnevõrra aeganõudvam – aga tasuks ootavad kirstallselged veed, mõnus päike ja väga vähe teisi turiste.

A post shared by Jessica Giglio (@jsscaxo) on

7. Kotor, Montenegro Me ei väsi seda väikest rannikulinna kiitmast! Lennake Tallinnast Horvaatiasse, rentige auto ja sõitke kohale!

Kotor. Foto: Vida Press

8. Cabo Polonio, Uruguay Cabo Poloniosse jõudmine on väljakutse – sinna kalurikülla ei vii teid – vaja on rentide hea džiip või matkata viimased kilomeetrid, mis küla suurest teest lahutada. Ja see on seda pingutust väärt!

Cabo Polonio. Foto: Vida Press
Cabo Polonio. Foto: Vida Press

9. Koh Phi Phi, Tai Film “The Beach” tegi selle paiga mõneks ajaks ulmeliselt populaarseks. Nüüd on uued filmid peale tulnud, ilu pole aga kuhugi kadunud.

Koh Phi Phi. Foto: Vida Press

10. Cadaques, Hispaania Barcelona lähistel asuv kaluriküla oli kuulsa Salvador Dali kodukoht. Ent vaatamata maailmakuulsale elanikule ja tema muuseumile jõuab sinna meeldivalt vähe turiste.

Cadaques. Foto: Vida Press

11. Paia, Maui

Paia. Foto: Vida Press

Hawaiil asuv vana suhkrurooistanduse keskus on täna koht, kus keegi peale puhkamise suurt midagi ei tee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.