Eestlased tajuvad looduses nii esivanemate lähedust kui ka looduse enda pühadust. Meie kaaslasteks on mütoloogilised olendid ning meie iidsed pühapaigad kaitsevad meid ka täna. Mõned ristiusu saabumisega lisandunud kohad on aga samuti võimsa auraga ja kes tahab oma mõtteid ja hinge puhastada palverännakuga, ei pea selleks sugugi Hispaaniasse reisima.
7. Vastseliina palverännaku teekond
Juba keskajal sai Vastseliina Piiskopilinnusest palverännakute sihtpunkt Liivimaal ning palverändurid said paavst Innocentius VI käsul 1 aasta ja 40 päeva patupuhastust. 2012. aastal rajati Pirita kloostri eestvedamisel kultuurilooline palverännutee Maarjamaa ühest otsast teise, Piritalt Vastseliina. Siin käib inimesi, kes soovivad patupuhastust, neid, kes usuvad pühakoha imelisse tervendamisjõusse ning ka lihtsalt neid, kes soovivad teekonnal sügavamalt enda sisse vaadata.
6. Tamme-Lauri tamm
Urvaste vallas asuv Tamme-Lauri tamm on pühapuu ning Eesti jämedaim tamm. Tamme ümbermõõt 130 cm kõrguselt mõõdetuna on 8 meetrit ja vanust üle 700 aasta. Tamme-Lauri tamm olla oma nime saanud tulejumal Lauritsa järgi, kes tammes elavat ja ümbruskonna taludele õnnetust ja kurja, kuid vahel ka head saatvat. Tamme lähedal olevat talu kutsutakse samuti Tamme-Lauriks.