Londonis oma nahastuudio avanud Riina Õun teeb koostööd maailma tippdisaineritega

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Riina O sai alguse jaanuaris 2013 – pea viis aastat tagasi. Bränd spetsialiseerus algusest peale luksuslikele käsitsi õmmeldud ja mõõdu järgi valmistatud nahksõrmikutele. Praeguseks on kinnaste kõrvale tekkinud veel mõned lisatooted siidsalli ja näiteks vesilõike tehnikas valminud nahkkäevõrude näol.

Mille poolest tõuseb sinu moelooming esile teiste Eesti moeloojate seast?
Kuna keskendun luksuslikele käsitsi õmmeldud nahkkinnastele ning olen palju töötanud laserlõike tehnikat kasutades, on see Eestis ainulaadne.

Peamine küsimus, mida esitatakse, kui kuuldakse, et oled kindadisainer?
Kas ainult kindaid teedki? Vastus – ehkki see on endiselt põhitoode, on kollektsiooni lisaks tekkinud ka muid aksessuaare ja põnevaid kõrvalprojekte.

Kas vastab tõele, et disainerid käivad alati mustas? Mitu värvilist riideeset sul kapis leidub?
Absoluutselt mitte! Ehkki musta asemel meeldib mulle riietuses väga tumesinine toon, eelistan igapäevariietuses pigem värve ja mustreid.

Kas tarbid ainult n-ö aeglast moodi või põikad teinekord ta “tavapoodi” sisse?
Ei armasta kiirmoekette või šoppamist üleüldse. Pigem olen “aeglane tarbija”.

Isiklik suurim moefopaa.
Aastaid tagasi käisin ühel Londoni stiilipeol riiete asemel kleeplinti mässitult.

Suurim nõrkus.
Reisimine ja erinevatest kultuuridest inspiratsiooni ammutamine.

Mis sulle kogu selle loomis- ja teostusprotsessi juures enim meeldib?
Uue kollektsiooni kontseptsiooni uurimistöö ja kavandamine, uudsete tehnoloogiate avastamine ning kaasamine oma loomingusse.

Kui peaksid kirjeldama ühe sõnaga oma loomingut, mis see oleks?
Elegantne.

Kes on naine, kes kannab su kindaid?
Naine, kes hindab kõrgelt elegantset stiili ning isiklikku lähenemist disainaksessuaaridele ja mõõdu järgi valmistatud asju. Enamasti daamid vanuses 35+.

Kas oled mõelnud ka meestekollektsioonile?
Lisaks naistekinnastele kuuluvad meie kollektsioonidesse algusest peale ka meestekindad. Kliendibaas jaguneb umbes 70% naisteks ja 30% meesteks.

Mis on olnud sinu suurim õppetund selles äris?
Järjepidevus viib sihile.

Milline on sinu kõigi aegade lemmikum mudel, mille oled teinud ja miks?
Minu isiklik lemmik on neljasõrmeline kinnas, mis figureerib mudelina igas Riina O kollektsioonis. Nimetan neid “peokinnasteks”, sest neid võib vabalt kanda siseruumides ja klaasi käes hoides jäävad need kenasti silmakõrgusele, olles heaks “jäämurdjaks” vestluse alustamisel.

Kus sa näed ennast viie aasta pärast?
Plaanis on jätkuvalt brandi kasvatada. Juba praeguseks olen saavutanud Londonis “kindameistri” kuulsuse ja kui kohalikel disaineritel näiteks läheb vaja kollektsiooni juurde luksuslikke kindaid, teatakse kelle poole pöörduda. Olen teinud koostööd mitmete Londoni tippdisaineritega nende Londoni Moenädala Showde raames, näiteks Jean-Pierre Braganzaga, Giles Deaconiga, Meadham Kirchhoffiga jt.

“Kättesaadava luksuse” kindaliiniga sooviks jõuda butiikidese üle maailma põhjapoolkera – tegu on Lux liinist veidi soodsamasse hinnaklassi jäävate kinnastega, mis valmistatud Itaalia vabrikus ja hetkel juba saadaval Eesti Disaini Maja butiigis Solarise keskuses.

Lisaks sooviks jätkata projektidega väljaspool aksessuaaridisaini, inimrobootika vallas – olles nahaspetsialistiks käeproteeside jaoks. Juba eelmisest aastast on mul olnud au kaasa lüüa Śoti Dundee ülikooli tiimiga, kes tegelesid Hands of X projekti raames käeproteeside kasutajasõbralikkuse parandamisega.

Millist nõu annaksid inimesele, kes tahab samasse ärisse astuda?
Soovitaksin pakkuda alati võimalikult parimat kvaliteeti. Maailma pole vaja rohkem ebakvaliteteseid asju.

Millise mantra järgi elad?
Kas just mantra, aga kui mul mõni uus huvitav idee või projekt pähe tuleb, mõtlen kohe ka sellele, kuidas seda reaalselt teostada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.