Uudis

Iittala selle kevade värvid on samblaroheline, veesinine ja kahvaturoosa

Skandinaavia populaarseim nõude- ja koduaksessuaaride bränd Iittala tõstab sel aastal fookusesse oma klaasikollektsiooni ning kolm põhjamaisest loodusest insipeeritud tooni – samblarohelise, veesinise ja kahvaturoosa.

Samblaroheline on traditsiooniline ja tuttavlik, kuid alati elegantne. Põhjala metsadest inspireeritud roheline meenutab Iittala klaasikunstnikele tumedamaid rohelisi toone, mis paistavad sulava lume alt enne kui erkroheline värvigamma kevadise metsa vallutab.

Vee delikaatsetest varjunditest inspireeritud sinine loob aga energilisema ja elavama meeleolu. Rikkalik värv loob põnevaid peegeldusi ja meenutab vee erinevaid dimensioone.

Iittala värvivalikus täiendab metsa ja vett aga õrnroosa toon. See tähistab põhjamaade looduse ilu, kus lühikese suve pikad päevad toovad loodusesse kõige õrnemad roosades toonides arktilised lilled.

Samblarohelises ja veesinises rüüs on Kastehelmi purgid, kausid, taldrikud, klaasid ja küünlaalused ning Kartioklaasid. Samuti Alvar Aalto kollektsiooni tuntuimad klaasesemed. Ruutu vaasipere väikseim liige on aga saanud kauni veesinise ilme. Õrnroosas toonis on nüüdsest saadaval Kastehelmi ja Kivi küünlaalused ning Vitriini toos.

Kõik klaasist tooted valmistatakse Iittala Soome tehases.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.