Suur suvituslinnade võrdlus, I osa: Haapsalu

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Haapsalu kuursaal. Foto: Visit Estonia

Austraalia reisiajakiri Traveller valis Haapsalu hiljuti maailma parimaks puhkuselinnaks. Haapsalus on suvel mõnus, aga kas austraallased ei jõudnud Eesti teistesse suvituslinnadesse või see siis tõesti ongi maailma parim?

Kuurortlinn Haapsalu mõjub oma väljapeetud stiiliga justkui killuke teisest ajastust, eriti siis, kui juhtute aega veetma Kuursaalis või vanasse raudteejaama rajatud muuseumis. Ja ehkki muuseumid on harivad, on Haapsalu elamus kõige ehedam ikkagi mere ääres, romantikast nõretavas Kuursaalis. Räägitakse, et Pjotr Tšaikovski oli Haapsalust nii vaimustatud, et see inspireeris teda looma “Luikede järve” – kes on Haapsalus mõne suveõhtu veetnud, ei kahtle tegelikult hetkekski, kas seda legendi uskuda.
Haapsalu laht. Foto: Visit Estonia
Haapsalu süda on koondunud järve meenutava meresopi ümber (jah, seal on ka luiged!) ja selle üle valvab iidne loss. Kesklinn on täis armsaid kohvikuid ja nende väliterrasse.

Kultuurielu on väikelinna kohta suur.  Eesti kunstiajaloo suurkuju, Firenze Kunstiakadeemia auliikme Evald Okase muuseumi on põhjust minna igal suvel. Vanameistri hiiglaslikust pärandist jätkub töid uute näituste tegemiseks veel aastaid.

Välismaiseid popkultuuri kuulsuseid kohtab Haapsalus tavaliselt Augustibluusi ajal, aga selles, kes on linna kõige kuulsam asunik, pole vähimatki kahtlust – Valge Daam on konkurentsitult kõige kuulsam Haapsalus kunagi elanud inimene. Ja peaaegu mitte keegi pole teda näinudki! Piiskopilinnuses elavale kummituslikule naisele on pühendatud terve festival!

Mõnusa suvepuhkuse pärisosa on kindlasti ka hästi veedetud aeg kohvikutes.

Kuursaal ja Hapsal Ditrich saavad ka kiitvaid sõnu aga esimesest päevast avamisest alates kõigile meeldinud Müüriääre kohvik on sama hea kui alati ja puhkus Haapsalus seal käimata ei olekski nagu puhkus Haapsalus.

Haapsalu süveööl. Foto: Visit Estonia

 

Hotellidega siiski päris sama hästi ei ole.

Haapsalu hotellimaastik koosneb paarist suurest igavast hotellist ja paljudest heal tasemel apartementidest. Haapsalu kesklinnas asuvad Lapmani apartemendid kolm aastat tagasi renoveeritud ajaloolises hoones saavad eriti kõrgeid punkte neilt, kes kahekesi romantilisele nädalalõpupuhkusele lähevad. Kaunile interjöörile lisaks on ka mõnus terrass suveõhtuteks.  Viies külaliskorteris on kokku 24 voodikohta ja kortereid on võimalik omavahel ühendada.

 

PUNKTID (hindame kõike viiepallisüsteemis, viis on kõrgeim hinne):

Atmosfäär: 5/5
Kultuur ja meelelahutus: 4/5
Rand: 3/5
Kohvikud ja restoranid: 4/5
Majutusvõimalused 4/5

KOKKU: 20/25

 

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.