Uudis

Soome Instituudi juht Anu Laitila kandis Soome presidendi vastuvõtul Eesti disaineri kleiti

Kelle loomingut kannad ja miks otsustasid just selle kleidi kasuks?
Mul on seljas Mariliis Soobardi disainitud õhtukleit tema moebrändi Marimo talvisest kollektsioonist. Juba eelmisel aastal oli mul Soome presidendi vastuvõtul seljas tema disainitud kleit.

Mulle väga meeldib tema selge ja elegantne stiil ning kõrge kvaliteediga materjalid, tunnen ennast nendes hästi. Väga oluline asi on ka see, et Mariliisiga on väga meeldiv ja kerge koostööd teha. Lisaks on ta ka paindlik ja kiire.

Eelmise aasta kogemuse pärast vaatasin ka sellel sügisel Mariliisi kollektsiooni ja tegin otsuse. Minu jaoks on oluline, et need aastad, kui ma Eestis Soome Instituuti juhin, tahan tutvustada endale meeldivaid asju ka soomlastele – näiteks tutvustada Eesti noori ja andekaid disainereid.

Kas su riidekapis leidub veel Marimo loomingut?
Mu kapis leidub veel Marimo loomingut.

Kui palju leidub su riidekapis Eesti disaini?
Lisaks Marimole on mul päris mitmeid Ivo Nikkolo riideid ning paar Kadri Kruusi kotti. Muide, Ivo Nikkolo riided meeldivad väga Soome naistele.

Kas leidub ka Soome disaini?
Mul pole väga palju asju Soome moedisaineritelt. Tihti olen pöördunud mõne rahvusvahelise brändi poole, kui olen vajanud midagi stiilset ja silmapaistvamat.

Siidist kleit 1925 € (Marimo)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.