Seitse nippi, kuidas leida ideaalne rinnahoidja

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Unsplash

Eesti pesubrändi BonBon Lingerie rahvusvaheline kommunikatsiooni ja turundusjuht Triin Randloo teeb puust ja punaseks, kuidas valida endale poest rinnahoidja, mis ei pitsitaks või vastupidi, tuleks käsi tõstes üle büsti.

BonBon Lingerie rahvusvaheline kommunikatsiooni ja turundusjuht Triin Randloo
  • Enne, kui hakkad ostma kaupluses pesu, mõõda ennast korralikult – vajadusel palu abi. Selleks seisa, hinga sisse ja tõsta käed õla kõrgusele, nõnda muutub su ülaselg veidi laiemaks. Mõõda täpselt rindade alt. Seejuures jälgi, et lint oleks nii eest kui tagant mõõtes samal kõrgusel.
Rinnahoidja 62,91 € (enne 69,90 €, BonBon Lingerie)
  • Nüüd tead ümbermõõtu – ütleme, et selleks on 74 sentimeetrit. Seejärel mõõda rindade pealt, nii saad korvinumbri.
Rinnahoidja 19,99 € (H&M)
  • Järgmise sammuna vaata teraselt kabiiniseinal olevat tabelit, sellelt näed, milline korv peaks istuma sulle kõige paremini. Kui seda pole, küsi müüjalt – üldiselt oskab ta öelda peast, millist suurust peaksid proovima.
Rinnahoidja 41,93 € (enne 59,90 €, BonBon Lingerie)
  • Puutudes kokku Briti numeratsiooni ehk tollidega, on rinnahoidja suuruse arvutamine eriti lihtne. Kui oled end rindade alt ära mõõtnud ja said tulemuseks näiteks 30 tolli, siis mõõda järgmisena rindade pealt. Oletame, et ka selleks tuleb 30. Seejärel lihtsalt lahuta viimasest esimene (ehk teisisõnu 30-30=0). Nüüd saad panna paika korvi: kui vastuseks tuli 0, sobib sulle A-korv, kui 1, siis B-korv jne.
Rinnahoidja 135 € (Agent Provocateur)
  • Rinnahoidjat proovides jälgi, et see oleks eest samal kõrgusel kui taga, ära sikuta paelu üles. Vaata, et rinnahoidja paela vahele oleks õla pealt võimalik panna kaks sõrme – inimese keha kogub vett ja paisub (me ei pea silmas seda, et lähed paksuks!), nii ei teki probleemi, et poes hoiab ese kenasti, kuid hiljem enam mitte.

    Rinnahoidja 19,99 € (Asos)
  • Ainus erand on balconette-stiilis rinnahoidja. Kuna sellel on teistsugune lõige, tasub poest vaadata harjumuspärasest erinevat numbrit. Seega – kui sa üldiselt kannad suurust 75B, siis proovi kõigepealt selga 70C-d ehk teisisõnu katseta rinnahoidjat, mille korv on number suurem, kuid ümbermõõt väiksem. Kui su ümbermõõduks on 77 sentimeetrit, kuid kannad üldiselt suurust 75, võta kabiini kaks rinnahoidjat: 80A ja 75C.
Rinnahoidja 45 € (enne 90 €, Stella McCartney, net-a-porter.com)
  • Kui sul on suurem büst, jälgi, et rinnahoidjal oleks laiemad paelad ning ka selle pealne osa kataks rohkem rinda kui väiksemal variandil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.