Komisjon esitas ka uue strateegia, mille eesmärk on muuta tekstiiltooted vastupidavamaks, parandatavaks, korduskasutatavaks ja ringlussevõetavaks, vähendada kiirmoe, tekstiilijäätmete ja müümata tekstiiltoodete jõudmist prügikasti. Samuti tuleb tagada, et moekaupade tootmisel arvestatakse täielikult töötajate õiguseid.
2030. aastal näeme
Ettepanekute aluseks on Euroopa liidus juba kehtivad ökodisaini nõuded, mis on toonud kaasa juba märkimisväärse muutuse. 2021. aastal säästsid tarbijad tänu kehtivatele nõuetele 120 miljardit eurot ja moetoodete energiakulu oli 10 protsenti väiksem.
Uute nõuetega õnnestub aga säästa märksa suurem kogus energiat, mis on võrreldav 150 miljardi kuupmeetri maagaasiga.
Riided võiksid kauem kesta
Euroopas on tekstiilitööstus toidu, eluaseme ja transpordi järel lausa neljas valdkond, mis kahjustab keskkonda ja aitab kaasa kliimamuutustele.
EL-i kestliku ja ringluspõhise tekstiili strateegia pakub välja konkreetsed meetmed, et 2030. aastaks oleks EL-i turule jõudvad tekstiiltooted pika kasutuseaga, jõuaksid pärast kasutust uuesti ringlusesse, oleksid enamjaolt valmistatud ringlussevõetud kiududest ning ei kasutaks tootmise käigus ohtlikke kemikaale.
Mida pikem on moekaupade eluiga, seda suurem on kokkuhoid nii tarbijale kui keskkonnale. Tulevikus ei ole enam moes kiirmood, vaid pisut aeglasem ja kestlik mood.