Uudis

Reet Aus hakkas ümbertöödeldud teksapükstest kudumeid tegema

Foto: Laura Nestor

Esimesena tulevad selle aasta detsembris turule Reet Ausi disainiga kampsun ja müts, mis sisaldavad 80% ulatuses kasutatud rõivaid.

“Reet Aus Recycled tootmislahendus ja kollektsioon on esimene katsetus sulgeda oma märgi all toodetud riiete elutsükkel” lausus disainer Reet Aus. „See tähendab, et tulevikus soovime oma klientidele pakkuda võimalust meie juurest soetatud ja läbi kantud riided mitte olmeprügisse visata, vaid meile tagasi tuua. Esialgu just meie kaubamärgi riideesemed, kuna me teame, millest meie tooted tehtud on ja kuidas neid on võimalik ümber töödelda.”

Reet Aus Recycled kudumid on toodetud Leedus ja seda Itaalias ümbertöödeldud lõngast. Materjalina on kasutatud teksapükse, mis on eelnevalt purustatud ning purustatud kiust uus lõng kedratud. Just tänu ümbertöödeldud lõnga olemasolule lisanduvad Reet Aus kollektsiooni esmakordselt ka kudumid.

“Tänini oleme oma meeskonnaga tegelenud nii Reet Aus kollektsiooni kui ka Up-shirt särkide tootmisel oma disaini abil jääkmaterjalide tootmisesse tagasi suunamisega. See tähendab, et oleme oma disainiga rõivaid tootes kasutanud kangajääke, mis tekstiilitööstuses tekib. See on olnud kogu Reet Aus, Up-shirt kaubamärkide ja Upmade rakenduse kandev idee, millega vähendame kangajääkidest tekkivat prügi,” rääkis Reet Aus ning lisas, et seeläbi on tema disain tegelenud tänini väärtustava taaskasutusega ehk upcycling- põhimõttel tegutseva moekeskkonna arendamisega. Reet Aus Recycled kollektsioon ja tootmislahendus on aga esmane katsetus, kuidas sulgeda oma rõivabrändi riiete elutsükli ring.

Reet Ausi disainitud rõivaid on müügil nii Eestis kui ka Saksamaa, Šveitsi ja USA kauplustes.

Eesti jätkusuutliku disaineri Reet Ausi ja tema meeskonna loodud tarkvara UPMADE pääses tänavu nimekal rahvusvahelisel säästva majanduse start-up firmade konkursil The Circulars viie finalisti hulka.

UPMADE on tarkvaral põhinev tootmis- ja sertifitseerimissüsteem, mis aitab vähendada moetööstuses tekkivaid kangajääke, mille alusel on disainitud ja toodetud kõik rõivad REET AUS KOLLEKTSIOONIS ja UP-SHIRT (noolega särgid ja lõvisärgid) kollektsioonis. Detsembrist lisanduvat tootevalikusse taaskasutusmaterjalidest disainitud ja toodetud kudumid REET AUS RECYCLED kollektsioonis, mis taaskasutab kantud rõivad.

Nordic Business Report nimetas käesoleval aastal Reet Ausi üheks Põhjamaade vastutustundlikumaks juhiks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.