Tellijad teavad rohkem. Liitu tuhandete teiste lugejatega alates 1 eurost kuus. Vali sobiv tellimus siit.
Piret Puppart: “Julgelt pooled riided mu garderoobis on lillelised ja mustrilised”
Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Kelle looming sul seljas on?
Mantli valmistas mulle Xenia Joost, kui ma tal oma moetudengitega Vietnamis külas käisin. Kahte pidi kantav supertegelane. Ja moonid – mulle nii oluline etnotouch! Minu tripp oli kaks nädalat, tudengid jätsin sinna kaheks kuus eluoluga tutvuma. Püksid H&M, džemper Monton. Jalatsid My Mao- minu Hong Kongi leid kaks aasta tagasi.
Miks otsustasid just selle outfit’i kasuks?
Isutas mustrite üle võlli keeramise järele, aga mitte minu traditsioonilises etnovõtmes. Seega seekord oli meeleoluks natuura isiklikult.
Kas oled seda kombinatsiooni ka varem kandnud?
Kandsin sama mantlit ka eelmisel Tallinna Fashion Weekil, aga teistpidi ehk siis villane pool väljas. See on üks mitmetest põhjustest, miks ma seda Xenia Joosti mantlit nii väga armastan, sest see on nii mänguline. Püksid ja papud said esmakordselt selle mantliga sõbraks.
Kas su riidekapis leidub veel Xenia Joosti loomingut?
Xenia asju on mul veel – tervenisti kolm kleiti väga erinevatest aastakäikudest. Kõigist jookseb läbi punane noot.
Kui palju leidub su riidekapis Eesti disaini võrreldes kiirmoega?
Monton on samamoodi Eesti disain. Kuna olin sealne peadisainer, on mul kümne aasta jooksul kogunenud imeline kollektsioon Eesti disaini, sealhulgas nii mõnedki eriti tuusad üllitised, mis ei jõudnud kahjuks oma ekstravagantsuses poodidesse.
Suure rahvarõivaste austajana kombineerin ma rõõmuga 80-aastaseid Aasiast pärist kimonoid ning näiteks Saaremaale omast lahttaskut igapäevasega. Ma naudin nende asjade autentsust. Eks praegune etnotrend üldmoes on ka otspidi minu riidekappi kasvatanud hoogsamalt kui ehk oleksin soovinud, aga tegu on tõesti minu nägu asjadega ja nendega on ehk rohkem raatsimist ka muru peal istuda.
Kas su riidekapis leidub palju punast ja (lille)mustrilisi esemeid?
Vaatan praegu oma riidestangede peale ja musta vahel domineerivadki punane (see on ka rahvarõivaste olulisim värv), sinepikollane ja sulfur. Samuti ka eri nurga alt rohelisi. Khakid valdavalt. Valget on ka muidugi, aga seda loen pigem neutralisaatoriks ja taustamaterjaliks. Lillelisi ja mustrilisi asju on palju, julgelt pooled.
Mis on sinu stiilinõu naistele, kes ei ole veel julgenud erinevaid mustreid ja punast nii julgelt kanda kui sina?
Soovitan alustada minimalistlikest piskestest mustritest, sest neid on omavahel lihtsam sobitada, aga minna sellegipoolest mutrite puhul “täispangale” – väikese geomeetrilise kolmnurgakeste mustriga püksid ja näiteks samades toonides, aga väikese täpiga pluus.
Mustvalge on hea algus. Möödapaneku võimalus on ikka väga väike. Selle pealt saab harjutama hakata. Kui tahad juba värve proovida, siis on oluline, et eri toodete toon, mida proovite kokku ajada, ikka omavahel täpselt sobiks. Seetõttu soovitan toone hinnata ka päevavalguses. Mind teadvad saaliteendindajad ikka teavad, et käin alati poeakendele või väljapääsule võimalikult lähedal toone silmaga üle mõõtmas, mida teinekord võib saata turvaelementide piiksuv koorilaul.