Parimad talvised seiklused Eestis neile, kes otsivad põnevust

Fotod: Scanpix

Kelgukoeramatkad Järvselja metsamaastikul ja Peipisveere looduskaitsealal

Naudi talve ürgsel moel – kelgukoertega matkates! Karusaare kelgukoeramatkad pakuvad aasta läbi matkamisvõimalust Järvselja metsamaastikul ja talvisel ajal Peipsiveere looduskaitsealal. Kelgukoerad on meeleldi kaaslasteks nii mõnetunnisel kergel jalgsimatkal kui ka mitmepäevasel matkal kelgukoerarakendiga. Lõkketuli kuulub alati matkade juurde – see annab erilise maitse toidule, soojust külmetavale matkalisele ning valgust ja hingerahu … Matkaväsimust aitab leevendada Vene saun.

Uljaid sõite kelgukoertega saab teha mitmel pool Eestis. Foto: Scanpix

Saunaskäik Mooska traditsioonilises Vana-Võromaa suitsusaunas

Vana-Võromaa suitsusaunakombestik on leidnud väärika koha UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas. Mooska talus saab sedasama Eesti esivanemate pärandit omal nahal proovida. Igati kombekohane saunaskäik kestab vähemalt kolm tundi. Mooska talu suitsusaun on mõnus kaheksale saunalisele. Tummist puupõlemislõhna täiendab saunas suitsutatud liha, kaseviha ja saunamee järelhõng. Saun asub tiigi ääres, kus talvel saab end jääaugus karastada.

Saunalisi ootavad vihad, saunamesi ja taimetee. Lisatasu eest saab saunalina, saunamütsi kerge kohalikust hääst ja paremast suupistelaua.

Külmal talveõhtul otsi kodu lähedusest mõni traditsiooniline suitsusaun! Foto: Scanpix

Põgenemine Pärnu vanast vanglast

2007. aastal suletud pika ajalooga legendaarne Pärnu vangla on taas valmis “külalisi” vastu võtma. Sinna on loodud Põhjamaade ja Ida-Euroopa suurim mõistatusi täis põgenemistubade kompleks. Vangla, kust tuleb põgeneda, varjab endas kõige psühhopaatsemate kurjategijate saladusi. Pead suutma vanglast põgeneda kolme tunni jooksul. Kui jääd hätta, on kohapeal on ka vangivalvurid, kes pistise eest vihjeid jagavad. Vangla külastamine sobib nii väiksematele kui suurtematele seltskondadele. Võid minna ka üksinda – saad soetada pääsme ja liituda teiste “vangide” grupiga.

Pärnu vangla.Foto: Scanpix

Seikle Vabaks seikluslik räätsamatk Tolkuse rabas

Luitemaa looduskaitseala on maastikuliselt üks ainulaadseimaid. Seal kasvavad ühed kaunimad ja kõrgemad luitemännikud Eestis. Looduskaitseala kuulsaim raba on Tolkuse raba, mis on ligi 6500 aastat vana ning kus asub umbes 40 laugast! Luitestiku kõrgeim tipp Tõotusemägi on muistne ohverdamiskoht, kuhu inimesed on toonud ohvriande juba tuhatkond aastat tagasi. Matk sisaldab ettevalmistatud marsruuti, giiditeenuseid, kerget einet looduses (pirukad ja kuum jook),  räätsasid ja unustamatut seiklust!

Allikas: Puhkaeestis.ee

Tolkuse raba. Foto: Scanpix

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.