Uudis

Parimad päikeseprillid igale näokujule

Miu Miu

Kõigepealt tee kindlaks enda näokuju. Sobivate päikeseprillide leidmine võib kujuneda raskeks kui sa ei tea milline on su näokuju.
Su nägu on ümar kui näo laius ja pikkus on ligikaudu ühesugused. Su nägu on kandiline kui su lõuajoon on tugev ja laup on lai. Ovaalne näokuju on pikk ja kõhna ning lõuaosa on kergelt kitsam kui laup. Südamekujulisel näol on laubaosa laiem ja lõug tunduvalt kitsam.
Kui sa pole endiselt kindel, milline on sinu näotüüp, küsi julgelt müüja abi, sest nemad teavad seda kindlasti.

Foto: Vida Press

Ümmargune nägu – kandilised raamid
Kui su nägu on ümmargune nagu Michelle Williams’il, vali kandlised või hulknurksed raamid, mis tasakalustavad su näo ümarusi. Pööra ka tähelepanu sellele, et raamid oleks paksemad. Kindlasti väldi ringikujulisi raame, eriti väiksemaid, sest need muudavad su näo veelgi ümmargusemaks.

Mango 17,99 €
Gucci 290 € (net-a-porter.com)
Balmain 176 € (Norman Optika)

 

Foto: Vida Press

Kandiline nägu – ümmargused raamid
On selge, et kui kandilised raamid balanseerivad ümmargust nägu, siis ümarad raamid balanseerivad kandilist nägu nagu Olivia Wilde’il. Võid pehmendada tugevat näokuju valides kumerate või ümarate nurkadega raamid. Oluline on tähelepanu pöörata ka proportsioonidele – mida suurem nägu, seda suuremad raamid.
Vältida nurgelisi ja pakse raame, sest vajad midagi, mis balenseeriks su näo kuju, mitte ei liialdaks seda.

Zara 9,99 €
DOLCE & GABBANA 420 € (net-a-porter.com)
Liu Jo 81,90 € (Pro Optika)
Foto: Vida Press

Südamekujuline nägu – aviaatorid
Kui sul on südamekujuline nägu nagu Scarlett Johansson’il, otsi liblika- või aviaatoristiilis prille. Erinevalt su ruudukujuliste ja ümmarate nägude õdedest, tahad sa enda näokuju jäljendada, mite kontrasti luua. Aviaatoritel on tavaliselt ülaosa laiem ja alumine pool kitsam, nii et need täiendavad ideaaselt südame kujuliset nägu. Ka siin on proportsioonid olulised ehk kui sul on väike nägu, ära vali suuri ja raskeid raame.

H&M 5,99 €
Acne Studios 194 € (net-a-porter.com)

 

VICTORIA BECKHAM 730 € (net-a-porter.com)
Foto: Vida Press

Ovaalne nägu – kõik sobib
Kui sul on ovaalne nägu, siis võid pidada enda õnnelikuks ja mittte ainult sellepärast, et sul on midagi sarnast Eva Mendes’iga. Enamik stiile sobib sellele näokujule, nii et võid julgelt kõike proovida. Võid hea välja näha trendikatest cat-eye prillides, klassikalisest wayfarers’ites ja ümmargustes John Lennoni prillides – valik on sinu. Ainuke millele tähelepanu pöörata on sinu näo proportsioonid. Kui sul on väike nägu, väldi pakse ja suuri raame, kuna need mõjuvad ülepakutult. Samuti vali klaasid, mis ei oleks liiga laiad, vaid samas laiuses sinu näoga.

Zara 9,99 €
Miu Miu 270 € (net-a-porter.com)
Bally 224 € (Norman Optika)

Kuid ära karda katsetada ja proovi kõike päikeseprille, mis sulle meeldivad, sest võid ka enda näo eripära just rõhutada pehmendamise asemel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.