Parimad Eesti rannad lastega peredele

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Pärnu rand. Foto: Visit Estonia

Mereäärset puhkust plaanides sihitakse sageli kuuma ja lärmakat kuurorti või vaikset rahuoaasi. Need, kes reisivad perega, teavad hästi – lastega käib möll juba iseenesest kaasas. Eestimaa suvi on nagu soe kallistus – palavus pead ringi käima ei pane, kuid päikest on piisavalt ja merevesigi soojeneb meeldivalt üles. Väljaspool suvekuid aga valitseb rannaäärsetel luidetel ja kaunitel korrastatud promenaadidel maagiline rahu.
Lehekülje Puhkaeestis.ee abiga teeme ülevaate Eesti kõige mõnusamatest randadest kogu perega puhkamiseks.

1. Narva-Jõesuu rand
Iga rand maailmas on ise nägu – Eesti trumbiks on puhta, peene liivaga pikad luited ja hästi lõhnavad männimetsad otse rannas. Narva-Jõesuu rand on selles osas üks kaunimaid – siinne 7,5 kilomeetrine liivariba on Eesti pikim ja maaliline metsaviirg kulgeb otse luitenõlval.

2.Pärnu rand
Pärnu rand on Eesti kuulsaim – suvel keeb elu ägedalt! Külaliste magnetiks on Pärnu rand avarate luidete ja sooja, aeglaselt sügavaks mineva veega. Meelelahutust on rikkalikult – kohvikuid ja karusselle, kiikesid ja paradiis lohesurfajatele. Pärnu rannapromenaad on Eesti kaunimaid, õhtul süüdatakse siin laternad ja värvilised valgustid purskkaevudes.

Foto: Visit Estonia

 

LOE KA: 5 põhjust, miks ei peaks uusi kohti avastama ja ikkagi jälle Pärnusse sõitma

3. Tamula rand
Uhked rannad leiab Eesti ka mitmete järvede kallastelt – Võru linnas asuv Tamula rand on just selline õdus paik lastega puhkamiseks.Rannas on suvel avatud Rannabangalo, töötab vetelpääste. Tamula hotelli külastaja saab otse hotellitoast astuda rannaliivale.

4. Kuressaare supelrand

Kuressaare rand Saaremaal on madala ja sooja veega nagu järv. Eestist leiab palju salarandu, iseäranis saartel, kus sinu ainsateks kaaslasteks on liivaluited ja merelained. Lastega puhates tuleb sel juhul jook ja eine ise kaasa pakkida. Ilusad mälestused, mida hiljem perepuhkuselt kaasa võtta, ei kaalu õnneks midagi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.