Uudis

Pariisis tuleb Eesti disaini ülevaatenäitus “Size Doesn’t Matter”

Näitus ja Eesti disaini hüpikpood avatakse 7. detsembril Seine jõe ääres asuvas moe- ja disainikaubamajas Des Docks (34 Quai d’Austerlitz) – see on vana industriaalhoone, mis täna on koduks ka Prantsuse Disainiinstituudile.

Pariisi viiakse Eesti disaini kollektsioon väikesetiraažilistest toodetest, põhiliselt autoridisaini parimatest paladest ning uutest uuenduslikest tööstustoodetest.

Väljapanek sisaldab kodu sisutamisega seotud tooteid: sisustustekstiile, mööblit, valgusteid, keraamikat ja klaasi. Samuti rattaid ja moeaksessuaare ning valikut graafilisest disainist.

Esindatud on üle 50 disaineri, kelle hulgas on nii teenekaid kui ka äsja kooli lõpetanud lootustandvaid noori loomeinimesi, kes on auhindu saanud nii Eestis kui ka välismaal.

Kollektsioon on põhjamaiselt karge – iseloomulik on minimalistlik stiil, naturaalsed materjalid, leidlikud lahendused ning huumor.

Pariisi näitusel osalevad disainerid: Matti Õunapuu, Mare Kelpman, Tarmo Luisk, Martin Saar, Monika Järg, Stella Soomlais, Johanna Tammsalu, Andres Labi, Kärt Põldmann, Sille Sikmann, Piret Loog, Elmet Treier, Toivo Raidmets, Reet Aus, Tõnis Vellama, Keha3, Maile Grünberg, Tanel Veenre, Karl Annus, Jaanus Orgusaar jpt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.