Nüüd saab Stella Soomlaisi kotte ka laenutada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Enam ei ole vaja omada kõiki eriotstarbega kotte. Nüüd pakub Stella Soomlais kottide renti lühiajaliselt, olgu põhjuseks pidulikum üritus või reisile minek. Võid kindel olla, et saad alati heas vormis ja hooldatud koti erinevateks elujuhtudeks.

See on ka suurepärane viis katsetada kotti enne ostu sooritamist, sest kui soovid pärast prooviperioodi samasuguse koti tellida, siis arvestatakse lühiajalise renditeenuse hind koti ostuhinnast maha.

Alustuseks on lühirendi kotivalikus ridikülid Capital of Plenty ja Take a Short Day Off, õlakott Take a Long Day Off ning seljakott Go to the Library Bag.

Millal ja kust tuli idee?
Kotirendi idee sai alguse minu magistritööst, kui lõpetasin 2010. aastal EKA. Minu toonaseks lõputööks oli ärimudeli väljatöötamine, mille raames uurisin ringmajanduse põhimõtteid. Sain aru, et paljusid asju, mida oleme harjunud seni omama, võib tegelikult ka rentida. Tol ajal ei olnud tarbijad selleks veel Eestis valmis, kuid nüüd näen, et teadlikkus ja sellele ideele vastuvõtlikkus on tublisti kasvanud.

Minu unistus on kunagi pakkuda pikajaalist renditeenust ehk koti ostmist teenusena, kus klient maksab igakuist tasu, just nagu ostes muusikast näiteks Spotify’st. Kuna selleks peame aga ise veel arenema, palju raha investeerima ja ka mitmeid keerulisi küsimusi lahendama, siis alustamegi praegu lühiajalise renditeenusega. Selle abil on hea ideed katsetada ja harjutada inimesi ideega, et asju ei pea omama selleks, et neid tarbida.

Millisele kotile ennustate kõige rohkem menu?
Ma arvan, et kolmeks hitiks saavad seljakott Go To The Library bag, reisikott Rob A Bank ning väike vöökott-ridikül Capital Of Plenty. Neil kõigil on hästi konkreetne funktsioon, mida inimesed ei pruugi iga päev vajada, kuid aeg-ajalt minnakse ikka kas linnareisile, puhkusele või pidulikule üritusele. Siis on hea just vaid selleks puhuks kott laenata, mitte endale päriseks osta. Nii ei tekita klient endale kappi ühte asja seisma, hoiab raha kokku ning on vastutustundlikum tarbija. Kotti rentides hoitakse põhimõtteliselt üks toornahk kokku ja olemasolevast kotist võetakse maksimum. See on hea võimalus anda väike panus keskkonna ja looduse hoidmiseks.

Mis juhtub siis, kui kott saab kliendi käes kannatada? Kui pastakas teeb näiteks voodrisse pleki või koti pealispind saab kriimu?
Kui probleemi on võimalik lahendada – plekki puhastada, katki läinud kohta parandada jne, siis maksab klient hooldus-või parandusteenuse eest. Kui aga kott saab jäädavalt kahju, on tal see võimalik jääkväärtusega välja osta ja endale saada. Või maksta meile jääkväärtus selliselt, et saaksime alles jäänud materjali taaskasutada uuteks toodeteks.

Koti rentimine distsiplineerib selles mõttes hästi – klient on korralikum, ta ei viska kotti suvaliselt maha ning jälgib, mis sisse koti sisse paneb.

Tutvu hinnakirjaga Stella Soomlaisi kodulehel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.