2. Leia sobiv õli
Kuigi ripsmete hoolduseks soovitatakse väga erinevaid õlisid, on kõige mõistlikum lihtsalt proovida ning katsetada, et endale sobivaim leida. Peamised kasvule hoogu andvad õlid on kastoorõli, kookosõli, jojobõli, argaaniaõli, rosmariiniõli, E-vitamiin.
3. Ära hõõru silmi
Meiki eemaldades tahaks kiirete liigutustega naha ruttu puhtaks saada, kuid ettevaatust! Katsu olla nii õrn, kui võimalik, sest hõõrudes silmi tugevalt ja jõuliselt võib tagajärjeks olla ripsmete väljalangemine või murdumine. Puhastades tee õrnu liigutusi ülevalt alla, mitte külgedele.
4. Lase ripsmetele puhata
Tee meigivabu päevi. Kohe mitu järjest, sest ripsmetušši äge kasutamine või ripsmeid kuivatada ning põhjustada karva nõrgenemist.
5. Proovi spetsiaalseid seerumeid
Ripsmekarva kasvutsükkel on umbes 1-2 kuud. Regulaarse hoolitsuseta see periood lüheneb ning karv võib varem välja kukkuda. Hetkel on turul ürpriski hea valik tooteid, mis mõeldud just ripmsete, aga ka kulmude turgutamiseks. Tuleb vaid meeles pidada, et seerumid, õlid ja geelid ei toimi paari korraga, vaid vajavad kannatlikku kasutamist mitme kuu jooksul.
6. Proovi kasvu soodustavaid vitamiine
Mõnikord on vaja probleemi hoopiski seestpoolt lahendama asuda, kuna põhjus ripmete kehvaks kasvu võib olla mõne olulise vitamiini puudus organismis. Näiteks karvakasvu soodustavate B-,D- ja E-vitamiinideta ei saagi imet oodata.
7. Loobu ripsmekoolutajast
Tõsi ta on, et koolutaja vormib ripmsekaare eriti ahvatlevaks, kuid kahjuks võib see nõrkadele ripsmetele pikal kasutamisel liiga traumeeriv olla. Proovi koolutada hoopis kas sõrmede abiga või katseta sooja lusikaga soovitud kuju saavutada.
8. Kasuta ripsmetuši primerit
Primer on mõeldud tušši alla ripsmeid kaitsma ning niisutama, aga aitab luua ka pikemat ja tihedamat üldmuljet. Vaata pro-keratiiniga toodet, mis ühtlasi stimuleerida karvakasvu.
9. Vaseliin
See võrratu abimees igaks sajaks juhuks on heaks abiks siingi. Vaid õrn kiht enne magamaminekut ripsmetele tupsutada katab ripsmekarva ööseks, kaitseb ja niisutab.
10. Toitu korralikult
Paljugi meie ilust, või tegelikult kõik, algab korralikust, tervislikust menüüst ehk seestpoolt. Lillkapsas, lõhe, banaan, porgand, riis, spargel, rohelised oad, kaer- valgud, kasulikud süsivesikud, mineraalid on ripsmekarva terveks kasvuks olulised.
LOE KA: Piparmünti sisaldavad kreemid ja maskid on suveks ideaalsed kaaslased