Uudis

Noort džässistaari Elina Hokkaneni on alati tõmmanud tähtede sekka

„Tõmme jazzi poole on minu jaoks ettearvamatu ja improvisatsiooniline – just nagu jazz ise. Lugude kirjutamine on vaba ja piiranguteta. See mõjub värskendavalt ja sünnib midagi väga kaunist,“ sõnab Elina Hokkanen. Foto: Tuuli Saarniit.

Kevadel Jazzkaarel koos kitarristi Johannes Laasiga suurt tähelepanu võitnud Elina Hokkanen lendas lavale juba kümme aastat tagasi Laulukarussellilt ja on jõudnud võita oma ansambliga ka Noortebänd parima kollektiivi tiitli.

21. oktoobril kõlab Kumus Sügisjazzi kontserdil praeguse EMTA tudengi Elina Hokkaneni uuem džässivärvides helilooming.

Kas oled kunagi kaalunud ka mõnda muud karjääri peale muusiku oma?
Ei, olen end muusikuna näinud juba lapsest peale. Esimesse klassi minnes oli korraks idee, et võiks saada astronaudiks, kuid see soov läks kiirelt üle ikka muusika suunale.

Sa oled laval väga meeldejääv ja enesekindel, kas sul on võimsate naiste hulgas eeskujusid?
Minu favoriit on Amy Winehouse — tema jõuline, vaba ja sassy olek on lihtsalt lummav!

Mis on sinu senise karjääri kõige meeldejäävam kontsert olnud?
Ühte on keeruline valida, seega toon välja kolm. Kõige meeldejäävamad on olnud minu endise kollektiivi Innersoundi debüütalbumi kontsert Tartus, kohviku Cafe Noir hoovis. See õhtu oli väga maagiline. Kohviku sisehoov on nelja seinaga piiratud ja keskel kasvab suur puu, millele olid riputatud tulukesed, mis lõi väga hubase atmosfääri. Tundsin, et olin laval olles publikuga üheks saanud. Sellel õhtul ei olnud midagi muud peale muusika ja inimeste, kes seda naudivad.

Teisena tooksin välja festivali IDeeJazz ’15, millel esitasin Vanemuise Kontserdimajas tribüütkontserdi Etta Jamesile — õhkkond oli väga ajastukohane. Ma ei saa mainimata jätta albumi “Muinaslugu Sinilinnust” kontserti Nordea Kontserdimajas, kus mind saatis Lutz Krajenski võimas Big Band!

Kas kirjutad kõik oma lood ise?
Jah, kõik mis Sügisjazzil 21. oktoobril Kumu auditooriumis kõlavad, on minu enda loodud lood.

Mis on sinu enda lemmikulugu sellel Sügisjazzi kontserdil?
Lemmiklugu enda repertuaarist on “Apple Tree”, see on malbelt funky lugu.

Kas sul on unistuste projekt, mida tahaksid teha?
Ma olen väga rõõmus, kui saan oma muusikat teiste inimestega jagada, olgu see kas kitarristiga kahekesi või vägeva orkestriga. Arvan, et see ongi minu unistus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.