Uudis

Tallinna noorimal tänaval avatud Treimanni salong on täis uusi tootjaid ja maalikunsti

Treimann Mööbel & Disain Admiraliteedi basseini ääres Poordi tänaval, kus disainifänne rõõmustavaid kohti on veelgi. Foto: Carlos Lopes

Tallinna südalinna on napi ajaga tekkinud terve uus kvartal – Admiraliteedi besseini ja Mere puiestee vahelise ala tänavatele anti nimed paberitel ja planeeringutes alles kümmekond aastat tagasi, tänavad ja majad ise tekkisid üleöö ja ootamatult on Tallinna südalinnas uus disainipoode ja kohvikuid täis kvartal.

Treimann Mööbel & Disain esindab nende hulgas täiesti uute ettevõtete poolt – Poordi, Kaljase ja Koge tänavale on kolinud või kolimas ka hulk varem mujal tegutsenud ettevõtteid – ja selle uus lähenemine on kvartali uudsusega täiesti kooskõlas. Vaid selle kontrastiga, et kui kõrgematel korrustel on linna ühe kõrgema ruutmeetrihinnaga korterid, siis mööbel salongis näeb küll elegantne ja kallis välja, ent seda ei saa öelda hinnasiltide kohta (ehkki nende graafilisele disainile pole tõesti midagi ette heita).

Salongi sisse astudes üllatab meeldivalt selle suurus ja näidiste rohkus. Ja ehkki kodu sisustamisel ei pea alati lähtuma hetketrendidest, on see siiski koht, kus tõepoolest näeb kõiki neid värve ja sametisi diivanikatteid, millest kõik sisustusajakirjad juba aasta otsa räägivad, ent mida Eesti salongides peamiselt kataloogipiltidelt on näinud.

Kaupluse ühel asutajal ja omanikul Lauri Treimannil on aga häid uudiseid veel: “Kohe saame valmis ka oma e-poe, kus on väljas kõikide tootevariantide hinnad ning neid saab kiirelt ja mugavalt osta. Tarneaeg jääb mööblil paari nädala piiresse. Aga oleme otsustanud, et kui keegi tahab kohe endale salongist midagi kaasa osta, siis seda ta ka saab ja meie ise leiame endale kiiresti asenduse salongi.”

Esimese suure erinevusena teiste salongidega võrreldes hakkab silma kunsti rohkus. Algselt mööblile ja valgustitele keskenduda plaaninud salongi kõrged laed lausa kutsusid maale üles riputama. Nii tõusiski salongi töös kohe alguspäevadel disaini kõrval tähtsalt kohale ka kunst ning Treimannide kaupluses saab nüüd valida kodu seintele ka tunnustatud Eesti kunstnike loomingut: seintel on Katrin Karu, Marju Bormeistri ja Andres Koorti maalid.

Salongist leiab mööbli nii elu-, söögi-, kui ka magamistuppa ja ka ühe vannitoakollektsiooni ning lähiajal on lisandumas väga hea disainiga ja Eestis avastamata Portugali valgustibrändid.

Mööblibrändidest on esindatud Universo Positivo, mille metallist ja täispuidust kombineeritud mööbel pakub meisterlikult kujundatud kvaliteetseid esemeid, ja Ethnicraft, mille valikus olev tamme-, pähkli- ja tiigipuust valmistatud täispuitmööbel on kaasaegse disainiga, ent õhkab endas ka ürdse materjali traditsioone ja klassikat.

Valikus olev Saksa pehme mööbli tootja 3C looming on detailideni läbimõeldud, mugav ja sealjuures õiglase hinna ning kvaliteedi suhtega, laiast kattematerjalide ja mudelite valikust rääkimata. “Peagi jõuab müügile ka meie oma Treimanni märgiga pehme mööbli sari,” lubab Lauri Treimann.

 

Treimann Mööbel ja Disain on pere-ettevõtte, kuhu on koondatud erinevate põlvkondade teadmised ja kogemused mööbli tootmisest ja müügist. Foto: Carlos Lopes
Salongist leiab ka Etnicrafti vannitoakollektsiooni. Foto: Carlos Lopes
Notre Monde kollektisooni looja Dawn Sweitzer on saanud inspiratsiooni lauludest, raamatutest ja moest. Reisides ja kohates inimesi üle maailma on sündinud luksusega sulandunud praktilised kandikud, lauad ja peeglid. Foto: Carlos Lopes
Treimann. Mööbel & Disain. Foto: Carlos Lopes

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.