Tellijad teavad rohkem. Liitu tuhandete teiste lugejatega alates 1 eurost kuus. Vali sobiv tellimus siit.
Neli reeglit, mida järgides hoiad isegi meie kliimas oma kingad alati kaunid
Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Sügise vihmased ilmade on üks karmimaid aastaaegu nahkkingadele ja –saabastele. Ei ole harv juhus, kus esmapilgul kvaliteetseid saapaid pärast esimest hooaega enam jalga ei kõlba panna.
Alati ei saa selles süüdistada kiirmoodi kesise kvaliteediga, vaid põhjus võib peituda hoopis vales hoolduses. Õige jalatsihooldusega saab hoida oma lemmikjalanõud kauem “uuena”.
Sisetaldu tasub regulaarselt vahetada
Üks väike ja soodne nipp on kasutada sisetaldu. Eestis ainukesena sisetaldasid tootev, Võrumaal asuv jalatsivabrik OmaKinga soovitab selleks puhuks kergeid ja õhukesi nahktaldasid ning erinevaid aktiivsütt sisaldavaid taldasid.
Kui korgist põhjaga nahktallad on õhukesed ja sobivad seepärast hästi kingadesse vähendamata sellega jalanõu suurust, siis veidi paksemad aktiivsütt sisaldavad lateksist põhjaga nahktallad imavad hästi jalatsis tekkiva niiskuse ning sobivad ideaalselt igapäevastesse jalatsitesse.
Sisetaldade eeliseks ongi siis see, et nad on soodsad ja seega saab neid tihti vahetada, mistõttu püsib jalanõu seest heas korras.
Jalatseid hoolda, kui need on puhtad
Jalatseid peab hooldama vahenditega siis, kui need on kuivad ja puhtad. Kodustest vahenditest sobib jalatsite puhastamiseks niiske lapp.
Kui jalats tahab tugevamat puhastamist, siis selleks puhuks on olemas erinevatele nahatüüpidele mõeldud hooldusvahendeid, alustades vahtudest ja lõpetades šampoonidega. Viimased on mõeldud tugevalt sisse imbunud mustuse jaoks ning nende abil saab eemaldada vee-, soola- ja lumerandid.
Nahka hoiad kreemitades
Kreemitades säilitab nahk oma pehmuse ja algse välimuse, sest nahkmaterjalidele mõeldud kreemid toidavad nahka ja hoolitsevad selle elastsuse eest. Kreemidega saab hoolitseda kõikide nahkesemete eest, lisaks jalanõudele tasub ka nahkrõivaid ja kotte aeg-ajalt hooldada.
Collonili valikus on näiteks siledatele nahkadele mõeldud vegan bio-orgaaniline jalatsikreem, milles olev karnaoa- ja makadaamiaõli hoolitsevad naha pehmuse tagamise ja säilitamise eest.
Tõeliseks “vananemisvastast” programmi pakub nahale luksuslik hoolduspiim Collonil 1909, mis sisaldab toitvat aaloe ekstrakti. Toode annab nahale siidise läike ja värskendab naha värvi.
Viks ja pihusti olgu käepärast
Jalanõude tervisest rääkides ei saa loomulikult üle ega ümber viksidest ja pihustitest. Kui viks taastab värvi ja toidab siledat nahka, siis värvpihusti aitab taastada kareda naha tooni. Vihma ja pori eest aga kaitsevad pihustid, millel on niiskust ja mustust hülgav toime.
Tänapäeval on juba kaitsepihusteid, mis sobivad kõigile materjali tüüpidele, näiteks Collonil Carbon PRO. Nende kõigi peamiseks funktsiooniks on pakkuda materjalile niiskus- ja mustuskaitset. Korralik kaitse tasuks anda jalanõule enne esimest kandmist ning kui edaspidi regulaarselt kaitset uuendada, on jalatsi pikem eluiga garanteeritud.