Uudis

Neli põhjust, miks sa ei pruugi trenni tehes arengut näha

Foto: Unsplash

Trenni tegema hakates on enamasti üsna pea väikeseid muudatusi näha. Oled paar kilo kergem ja tundub, et lihased on varsti sama suured nagu kunagi Inna Uidil. Noh, või vähemalt tundub nii. Kuid igatahes on enesetunne hea ja kõik saab minna ainult paremuse poole.

Kuid vahel võib ette tulla, et jõu- ja ilunumbritest hoolimata jääb areng pidama, mis võtab mõistagi ka kõige suuremal entusiastil isu ära. Ajakirja Harper Bazaari teatel on põhjused selleks väga lihtsad ja välditavad.

Järjepidevus

Kaalu langetades jälgid põhjalikult, mida sööd ja kui palju. Kuid tulemuste pikaajaliseks püsimiseks peab see muutuma elustiiliks ja teadlikuks käitumiseks. Mis muidugi ei tähenda, et ei võiks natuke patustada. 

Ole endaga aus

Kinnitad küll endale, et sööd tervislikult ja tead iga pisematki kogust, mis suhu pistsid. Kas sa arvestad ka näiteks siirupi kaloraaži, mille lisad caffè latte‘sse? Ole iseendaga aus ja tee kindlaks, kui palju pead end liigutama, et üleliigsed kalorid ära kulutada.

Anna kehale puhkust

Ära unusta, et ka keha vajab puhkust. Vähese une ja trenniga üle pingutades ei saavuta sa toonuses keha, mida oled Instagramis imetlenud.

Ole trenni tehes mitmekülgne

Kui sa oled juba mitu kuud üht trenni teinud, siis mingi hetk jääb areng kinni, sest sa ei esita lihastele väljakutseid. Kasuta jõusaalis erinevaid masinaid ja vaata, mis teistes spordisaalides toimub.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.