Uudis

Näitleja Inga Lunge: “See on täpselt minu kleit, juba esimeses proovis hingasin kergendatult”

Kelle looming seljas on?
Kleit on Margit Salki ja kõrvarõngad Riin Somelari looming.

Miks just Margit Salki poole pöördusid? Kas oled ka varem temalt riideid tellinud?
Oleme Margitiga juba aastaid tuttavad. Mäletan, et esimest korda nägin üht tema disainitud kleiti enda ema seljas. Sellest ajast alates olen olnud tema ande suur austaja. Margiti loodud kleidid on alati isikupärased ja üdini naiselikud. Seega ei pidanud ma pikalt mõtlema, kui valisin endale Vabariigi aastapäevaks disainerit.

Kas sul oli endal juba mingi idee olemas või andsid Margitile vabad käed?
Minu ümber on palju oma ala professionaale. Usaldan töötades alati nii grimeerijaid, fotograafe kui disainereid. Margiti puhul ei olnud mul kahtlustki, et tulemus on just see, mida soovin. Andsin ette märksõnad ja mul on hea meel, et ta lähtus loomisel minust, mitte ei hakanud n-ö suurt kunsti tegema. Minu jaoks oli kõige olulisem, et tunneksin ennast riietuses mugavalt ja hästi. Teadsin, et soovin jääda tagasihoidlikuks, et kasutatud võiks olla detailina Tartu mustrit ja kangas võiks olla hall.

Mäletan, et viimases kleidiproovis küsis Margit veel minupoolseid märkusi kleidi kohta ja kui neid ei tulnud, siis ütles: “Inga, sa ei saa nii vähenõudlik olla.” Vastasin, et vastupidi – ma olen väga nõudlik, muidu ma ei oleks tema poole pöördunudki.

Kui palju varem hakkasid ettevalmistusi tegema EV100 ürituse jaoks?
Aeg oli pigem lühike kui pikk. Seega ei võinud ma endale katsetusi lubada.

Mis oli su esimene reaktsioon, kui nägid kleiti enda seljas?
See on täpselt minu kleit. Juba esimeses proovis hingasin kergendatult. Mul on vedanud, et Margitil on hea silm ja ta tunneb mind kui inimest. Nii saigi sündida perfektne tulemus.

Lisaks Margiti disainitud kleitide heale välimusele on ka kvaliteet alati tipptasemel. Ta ei anna kandjale üle midagi, milles ise sada protsenti kindel ei oleks.

Kui palju leidub su riidekapis Eesti disaini?
Veidi ikka leidub ja õnneks on Margit Salki looming ka minu riidekapis väärikalt esindatud.

Foto: Facebook
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.