Moekunstnik Karolin Kuusik esitleb üle kaheksa aasta autorikollektsiooni

Moekunstnik Karolin Kuusik.Fotod: erakogu

Karolin Kuusiku värske kollektsioon on sõjast mõjutatuna valdavalt must, kuigi selles leidub ka talle omaseid kitsekesi ja lillesid.

Kuidas sündis otsus teha üle pika aja kollektsioon?

Olen seda hetke oodanud sellest ajast, kui esimese lapse Levi sain. Selle imelise sündmusega panin enda brändi disainitööd kõrvale, et mitte neid lapse arvelt teha. Kolm aastat hiljem tuli me juurde ka Anita ning taas mõtlesin, et olgu, ühel heal päeval naasen loomingu juurde. Ja see hea päev jõudis kätte sel talvel, kui Aldo äkki küsis minult, et kas liitud minu ja Taneliga (Kuusiku, Aldo Järvsoo ja Tanel Veenre moevaatemäng “Miraaž” toimub 2. juunil Kadrioru lilleaias – toim.).

Millal viimati värsket kollektsiooni esitlesid?

Enda nime alt esitlesin viimati kaheksa aastat tagasi. Eratellimusi olen ikka teinud ja Tallinn Dollsile eraldi projekte ka, kuid need ei ole iialgi nii töömahukad, kui enda brändi alt tegemine ja kõige eest vastutamine.

Kuidas selle tegemine edeneb?

Oi, tänan küsimast, nüüd juba hästi. Kuni 24. veebruarini tegin justkui ühte helget ja sädelevat kollektsiooni ning kui sõda algas, ei suutnud ma poolteist kuud midagi teha. Loominguliselt oli täielik vaikus.

Siis hakkasin jälle tasakesi pihta, vahepeal sõjakurbusesse tagasi langedes ja siis sealt jälle mustast august välja ronides. Pärast sõda on minu kollektsiooni valdavaks tooniks must. Ise mõtlen vahepeal, et suvekollektisoon ja must?! Aga pole hullu, olen juba ka Aldo ja Taneli asju näinud ja need korvavad minu kohatise morbiidsuse täielikult.

Mida võib kollektsioonist leida?

Seda, teist ja kolmandat. Mind mõjutab hästi tugevalt mu igapäevane stilistitöö. Tegelen erinevate inimestega, kellele meeldivad eri asjad ja sobivad erinevad asjad. Ja kui ma disainima hakkan, siis nad kõik keerlevad mu vaimusilmas, räägivad minuga ja nii sünnibki kollektsioon, mis ei saa just ühtsusega hiilata.

On šikki rätsepatööd, aga ka pusasid ja T-särke, on korsettkleit, aga ka vabalt langevaid siidist esemeid. Ahjaa, kitsekesed on täitsa esindatud ja minu lemmiklilled ka.

Kas ja kuidas erineb see eelmistest töödest?

Mulle endale tundub, et uus kollektsioon erineb eelmistest väga palju. Väidetavalt vahetuvad inimese keha rakud täielikult välja seitsme aasta jooksul, nii et ka see toetab minu arvamust.

Kellele on kollektsioonn mõeldud?

Ma arvan, et sealt leiab endale miskit inimene, kes tahab midagi igapäevaselt koos teksadega kanda, aga ka see, kellel on vaja mõnele suvepeole minna või lausa abielluda.

Milliseid kangaid, mustreid kasutate?

Stilistina tean eri kangaste plusse ja miinuseid ja tean ka seda, et alati on erandeid. Väga uhke on öelda, et mingi asi on siidist, kuid igal materjalil on omad plussid ja miinused.

Olen teadlikult lisaks luksuslikule siidile valinud kollektsiooni ka polüestriseguga kangaid, sest need on niivõrd praktilised. Olen üritanud leida tööstusest ülejäänud kangaid, orgaanilisi ja ümbertöödeldud materjale.

Ka pakenditeemas ajan taga loodussõbralikkust, muidu tundub midagi uut teha üsna mõttetu üritus.

Kas kavatsete rõivad ka müüki panna?

Jah, sõu päeval avaneb minu e-pood karolinkuusik.ee ning asju saab eelnevalt kokku leppides tulla vaatama ja soetama ka minu stuudiosse Telliskivi loomelinnakus. Teen enda instagramikontol kollektsiooni tegemisest ka postitusi ning peab ütlema, et ka nende põhjal on asjade n-ö broneerimine juba täies hoos.

Piletid on müügil Fientas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.