MoeKunstiKino toob sel nädalal ekraanile glamuurse moemaailma tagatubades toimuva

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Kaader filmist "Briti stiil"

5.-11. oktoobrini toimub kinos Sõprus taas Tallinna moefilmide festival MoeKunstiKino, mis toob ekraanile põneva valiku värskeid moedokumentaale. Linateoste peategelasteks on teiste hulgas maailmakuulsad disainerid Yves Saint Laurent, Dries Van Noten, Zac Posen, Iris Van Herpen ja Martin Margiela ning ka andekad tänavafotograafid, ühe filmi teemaks on aga rõivatööstuse probleemid ja võimalikud lahendused. Filme juhatavad sisse kohalikud moeeksperdid.

Festivali avafilmiks on “Yves Saint Laurent’i visandid” (“The drawings of Yves Saint Laurent”), mis avab vaatajale ikoonilisest moeloojast järele jäänud pärandit – ainuüksi temast järele jäänud visandite hulk on niivõrd suur, et kõiki ei ole jõutud isegi kataloogida, ulatudes ligikaudu 200 000ni.
Pierre Bergé-Yves Saint Laurent Foundation on ikoonilise kõrgmoeloomingu varasalv, mis muu hulgas sisaldab tuhandeid suurepäraseid visandeid silmapaistvalt moeloojalt Yves Saint Laurent’ilt. Andes ühtaegu tõestust moeajaloost ja moelooja enda karjäärist, moodustavad need dokumentaalfilmi toormaterjali, millele on täienduseks Pierre Bergé’i ja teiste kuulsa moeloojaga koos töötanud disainerite sisendid.

Rihanna on üks Manolo Blahnikust rääkiva filmi tegelastest.

Laupäeval kell 13.30 jõuab aga üllatuslikult ka Tallinna kinoekraanile sel aastal esilinastunud ja kohe palju kõmu tekitanud film Manolo Blahnikust ehk ” Poiss, kes valmistas kingi sisalikele”.
See on lugu poisist, kes kasvas üles üksikul Hispaania saarel ja kellest sai maailma mõjukamaid kingadisainereid. Film toob vaatajateni Manolo Blahniku armastuse oma kunsti vastu ning näitab, kuidas iga meistri loodud uus kingapaar teda tagant tiivustab. Lisaks kingadisaini ülistamisele heidavad filmitegijad pilgu Manolo energilisse sisemaailma, avades kaasahaaravalt mehe olemust, kelle nimi ei vaja tutvustamist, kuid kes ise on jäänud üsnagi mõistatuslikuks. Filmis astuvad peale kunstniku enda üles Anna Wintour, Rihanna, Naomi Campbell, Iman, Rupert Everett, Sofia Coppola, André Leon Talley, Paloma Picasso, Eva Herzigova, John Galliano ning teised tuntud moe-, filmi- ja meelelahutusmaailma tegelased.

Festivali programmi leiad siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.