Uudis

Moekoer Sparky: “Valge kasukas on alati moes. Ütleks isegi, et trendid tulevad ja lähevad, aga stiilne valge kasukas jääb”

Moekoer Sparky. Foto: erakogu

Moelooja Inga Vatsk-Laasneri moekoer Sparky ärkab vara, et vaadata üle oravad-postiljonid ja läheb magama alles siis, kui prillidega boss ja  tema naine. See toimub hilja öösel. Kogu päev kulub tal punase palli mõistatuse lahtimuukimisele ja erinevate snäkkide ning maitsenüanside katsetamisele.

Nimi, vanus.
Sparky, 10 kuud.

Kui pikad on su tööpäevad?
Mida vanemaks saan, seda pikemaks venivad. Hommikul ärkan suhteliselt vara, sest mul on siin paar oravat, kelle peale pean haukuma. Postiljonile panen ka ka läbi aiavärava paar tervitushaugatust, siis hea vaadata, kuidas see ehmatab. Päeval pean aias kõik puud üle nuusutama, ega mõni kaotsi pole läinud.

Mõned augud pean kaevama. IVL brändi asjadel pean pidevalt käppa peal hoidma, näiteks on vaja lõikeid nurgast kergelt üle korrigeerida ja mõned kangajupid vajavad maitsmist. Külili saan alles siis, kui mu prillidega boss ja tema naine lähevad magama. Öösel.

Loe ka: Moekoer Piibu armastab sokke, keefirit ja pättuste tegemist

Moekoer Sparky. Foto: erakogu

Mida sa vabal ajal teed?
Vaba aega mul praktiliselt pole, sest ma lahendan punase palli mõistatust. See on tegelikult mu elutöö, millega hakkasin juba noorena pihta. Ma pean lahti muukima saladuse: mis on selle palli sees? Närin seda vahetpidamata ja see on suht väsitav. Sinna kulub kogu mu vaba aeg.

Lemmikülesanne.
Minema visatud asjade tagasitoomine. Ma ei saa oma pererahvast absull aru – miks on vaja täiesti terved asjad eemale ära visata? Sealhulgas minu elutööpall. See on täiesti korralik. Inimesed on suhteliselt imelikud. Nii kui tagasi toon, siis jälle – viuh! – viskavad minema. Siiski naudin seda, ma mõistan, et inimesed ei saagi kõigest aru.

Moekoer Sparky ja tema pall. Foto: erakogu

Loe ka! Moekoer Eddie suudab süüa ükskõik mida: “Eriti kui see on kellegi käes”

Parim aeg päevast.
Kui olen süvenenult tegelenud oma elutöö projektiga, natuke ajude tuulutamiseks jalutamas käinud ja toss on väljas. Siis hiilin diivani taha ja viskan külili puhkama, kui boss ning tema naine vaatavad telekast filmi.

Lemmiktoit ja -jook.
Porgand, bataat ja kurk lähevad alati, joogipooliseks hindan enim seda vett, mis tuleb vihmaga vihmaveetorust, aga kõlbab ka kraanivesi kaseleheviilu ja uppunud sääsega. Kui leian oma karvapalli, siis kindlasti maiustan ka sellega.

Lemmiksnäkk.
Kui kätte saan, siis kärbes. Kuivatatud kala ka. Teinekord spontaanne snäkk – aias kaevates leian, ma ei teagi, mis see on, aga maitseb ihan jees. Bossi sokk oli ka päris hea, lõpp oli veits tummine. Maitseb metsast leitud kaigas jne. Snäkipuudust ei ole kunagi.

Moekoer Sparky loetud kuude eest, kui ei pidanud veel pikki-pikki tööpäevi tegema. Foto: erakogu

Moekoer Julise hommik algab šampuse ja massaažiga

Parim sõber.
Üks saksa lambakoer, kellest jalutame pidevalt mööda. Aga viimasel ajal on ta veits pinges. Kodune rahvas on ka suhteliselt talutav.

Lemmikmänguasi.
Minu elutööpall. Aga ka üks Itaalia päritoluga prääksuv kana ja vana autorehvi maitsega nöör.

Moenõuanne inimestele.
Valge kasukas on alati moes. Ütleks isegi, et trendid tulevad ja lähevad, aga stiilne valge kasukas jääb.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.