Üheksa moefilmi, mida elu jooksul (korduvalt) vaadata

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Vida Press

Kui sinu jaoks määrab filmi kvaliteedi ka see, mida filmitegelased seljas kannavad, siis meie nimekiri vaatamist väärt moefilmidest on just sulle.  Enamikke sa ilmselt oled juba näinud korduvalt (mis ei tähenda, et neid ei võiks uuesti vaadata! ), aga mõni tasuks juba ehk see nädalavahetus ette võtta.

Kuigi filmide teemad on üsna erinevad, on neil kõigil unustamatud kostüümid. Tee endale kausitäis popkorni, vala klaas head veini ja naudi!

1. “Saatan kannab Pradat” (The Devil Wears Prada) – 2006

Foto: Vida Press

Vogue’i peatoimetaja assistent on koht, mille nimel paljud noored naised oleks valmis tapma. Kogemus sellel ametipostil võiks olla elu suurimaks võimaluseks värskelt kooli lõpetanud Andy Sachsile (Anne Hathaway), kuid tüdruk saab kiiresti aru, et siin edasijõudmiseks on vaja enamat kui sihikindlust ja töökust. Miranda assistent ei tohi segamini ajada Dolcet ja Gabbanat, peab olema alati valmis kuitahes võimatuna näivaid ülesandeid lahendama ning soovitav oleks ka eraelu puudumine. Mida enam Andy uute tingimustega kohaneb, seda enam mõistab ta, et kadestamisväärne edu tuleb sageli läbi tohutute ohvrite. Kui kõrget hinda aga selle eest maksta tasub?

2. “Üleöö 30” (13 Going On 30) – 2004

Foto: Vida Press

On aasta 1987 ning Jenna Rink tähistab oma 13. sünnipäeva. Peole kutsutud populaarsed tüdrukud muudavad selle täielikuks katastroofiks ning masendunud Jenna soovib üksi jäädes, et ta oleks täiskasvanud ja populaarne ning elaks elu, millest unistab.

Järgmisel hommikul ärgates avastab tüdruk, et on aasta 2004 ning ta on 30-aastane naine (Jennifer Garner), eduka naisteajakirja ambitsioonikas toimetaja. Lõpuks ometi on ta kena ja populaarne. Paraku pole tal aga aimugi, kuidas ta sinna sai ning Jenna asub kiiresti vastuseid otsima, otsides üles oma lapsepõlveaegse parima sõbra (Mark Ruffalo), kes temasse kunagi lootusetult armunud oli.

3. “Ostuhullu pihtimused” (Confessions of a Shopaholic) – 2009

Foto: Vida Press

Rebecca Bloomwood (Isla Fisher) on New Yorgis elav võluv tüdruk, kellel on üks pisike probleem. Mis ähvardab paisuda liiga suureks. Nimelt meeldib talle üle kõige Manhattanil ostelda (sellest on saanud aastatega juba sõltuvus) ning seetõttu on ta uppumas võlamerre. See on saatuse iroonia, et Rebecca-sugune paadunud suurkulutaja saab kolumnisti koha ajakirjas, mille keskseks teemaks on säästlikkus! Üleöö oma veeruga kuulsaks saanuna peab ta pingutama kõigest väest, et kontrollimatu poodlemine ja kasvavad võlad ei rikuks korraga nii ta karjääri kui armuelu.

4. “Seks ja linn” (Sex and the City) – 2008


Manhattan, hoia alt! Carrie (Sarah Jessica Parker), Samantha (Kim Cattrall), Charlotte (Kristin Davis) ja Miranda (Cynthia Nixon) on tagasi, tuues endaga kaasa senisest veelgi keerukamad inimsuhted, efektsemad kostüümid ning rohkem kalleid kingi, kui enamus naisi elu jooksul kanda jõuaks.

”Seks ja linn” on teravmeelne ja teravkeelne romantiline komöödia, mille aluseks samanimeline menuseriaal.

Ja loomulikult tuleb ka vaadata peale seda “Seks ja linna” teist osa, mis kaks aastat hiljem välja tuli.

5. “Hommikueine Tiffany juures” (Breakfast at Tiffany’s) – 1961


Truman Capote`i samanimelisel lühiromaanil põhinev film jutustab loo seltsidaam Holly Golightlyst (Audrey Hepburn), kes elab rikaste härraste kingitustest ja otsib endale rikast vanameest, kellega abielluda. Holly korterelamusse aga kolib Paul (Peppard), majandusraskustes kirjanik, keda samuti peab ülal rikas armuke (Neal). Paul armub peagi Hollysse ja see seab kahe inimese suhted ohtu.

6. “Dreamgirls” (Dreamgirls) – 2006

Foto: Vida Press

60ndate aastate Detroit, uut tüüpi muusika on läbimurde lävel. Autokaupmees Curtis Taylor Jr (Jamie Foxx) üritab luua oma plaadifirmat, aga selleks on vaja leida sobivat artisti, keda müüa. Juhuslikult näeb mees odavate parukate ja isetehtud kleitidega tüdrukutebändi ”The Dreamettes”: Deena Jones (Beyoncé Knowles), Lorrell Robinson (Anika Noni Rose) ja solist Effie White (Jennifer Hudson). Nad on noored. Nad on ilusad. Nad on just see, mida Curtis vajab.

Tutvusi kasutades õnnestub mehel sokutada kolmik uue ”Detroidi saundi” teerajaja, souli ja rock’n’rolli segava James ”Kõu” Early (Eddie Murphy) taustalauljateks ning korraga on kõik see, millest tüdrukud seni vaid unistada võisid, neil käeulatuses. Edu eest aga tuleb maksta üsna kõrget hinda.

7. “Kütt ja kaks kuningannat” (The Huntsman: Winter’s War) – 2016

Foto: Vida Press

Fantaasiarikas seiklusfilm jutustab tormilistest sündmustest, mis leidsid aset enne Lumivalgekese lugu (Lumivalgeke ja kütt, 2012). Vapra ja hurmava küti Ericu rollis jätkab Chris Hemsworth ning kaunist võluväelist kuninganna Ravennat kehastab seegi kord superdiiva Charlize Theron.

Kurikaval Ravenna reedab oma malbe väikeõe Freya (Emily Blunt) pannes tema selja taga toime andestamatu kuriteo. Freya süda külmub ning temas vallandub seni uinunud jäine hävitusjõud. Taandunud kaugele põhjala kargesse kuningriiki hakkab kalestunud Freya üles ehitama isiklikku küttide armeed. Vanemateta lastest treenitakse karmid tundetud sõdalased ning kõrgeimaks seaduseks neile on keeld tunda armastust.

Kui konkureerivad õed-kuningannad oma alalises võimuvõitluses saatusliku lõpulahinguni jõuavad, kerkib otsustavaks jõuks nende vahele Freya parim kütt Eric koos oma salaarmastuse, kaasvõitlejast küti Saraga (Jessica Chastain).

8. “Suur Gatsby” (The Great Gatsby) – 2013

Foto: Vida Press

“Suur Gatsby” on lugu Fitzgeraldi moodi kirjanikuhakatisest Nick Carrawayst, kes läheb 1922. aasta kevadel Kesk-Läänest New Yorki. See on lõdva moraali, särava džässi, salaviinakuningate ja börsirallide ajastu. Nickil on oma Ameerika unistus, mille jahil satub ta elama salapärase pidusid korraldava miljonäri Jay Gatsby naabriks. Ühtlasi tutvub ta Gatsby sugulase Daisy ning tema siniverelisest tiiba ripsutava abikaasa Tom Buchananiga. Nicki tõmbab superrikaste elu täis illusioone, armastust ja pettust. Olles kõige selle tunnistajaks, hakkab ta kirjutama lugu võimatust armastusest ja unistustest ning plahvatuslikust tragöödiast, mis peegeldab tabavalt ka tänapäeva elu ja probleeme.

9. “Bling Ring” (The Bling Ring) – 2013

Foto: Vida Press

Tõsielusündmustel põhinev kriminaalne lugu süüdimatust noortekambast, kes röövisid Hollywoodi staaride kodudest miljonite dollarite väärtuses väärisesemeid. Peaosas Harry Potteri saagast tuntud Emma Watson ning lisaks teevad kaasa ka mõned noorte varaste ohvriks langenud kuulsused, näiteks Paris Hilton.

Neile meeldib kõik, mis hiilgab. Nad joovad palju ja teevad koolist poppi. Nende eeskujudeks on Hollywoodi staarid ning nende eesmärgiks eksklusiivsed brändikaubad, millega kaunistavad end ainult kõige kuulsamad ja ilusamad. See on noortekamp nimega “Bling Ring”, kes käib kuulsuste kodudes vargil. Jälgides oma iidoleid Twitteris ja Facebookis, teavad nad täpselt, kuhu minna ning kui palju neil röövide sooritamiseks aega on.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.