Uudis

Moeekspert teab, millises riietuses tasub tööl käia: “Spikerda ülemuse pealt – kui sa pole teda iial näinud Havai särgis ja plätudes, on selleks ilmselt mingi põhjus”

Foto: Unsplash

Mis vahe on business casual’il ja smart casual’il? – Kristjan, 29

Hea, et küsijaks on mees! Meeste rõivaste põhjal on sellele küsimusele palju lihtsam vastata. “Business casual” tähistab rõivavalikut, millega kõlbab üldjuhul tööl käia. Niisiis on see suuresti kinni asutuse kultuuris ja sisekliimas. Mõne firma business casual võib teises ettevõttes olla kohatult vaba, või ka vastupidi – mõnes lõdvema riietumiskombestikuga firmas võid mõjud selles nagu täisehtes jõulupuu jaanipäeval.

Triiksärk 19,99 € (H&M)

Business casual valikusse kuuluvad kindlasti triiksärgid, chino’d, korralikud (rebestuste ja kulutusteta) teksad või viigipüksid ning kingad (nahast, nööridega). Jahedamal ajal võib pealmiseks kihiks olla ka džemper või vest. Lipsu kandmine ei ole kohustuslik, aga sõltuvalt positsioonist ja moeteadlikkusest võid sellega mõne igavama komplekti reanimeerida küll.

Suvisemal ajal võib triiksärgi asendada ka polosärgiga ja kingad mokassiinide või loafer’itega. Mis veel suvesse puutub, siis sandaalide ja “lühkarite” kandmist peetakse vastuvõetavaks üsna vähestes töökohtades. Spikerda ülemuse pealt – kui sa pole teda iial näinud Havai särgis ja plätudes, on selleks ilmselt mingi põhjus.

Teksad 49,95 € (Zara)

Smart casual aga on tavapärane riietusstiil vahetult pärast tööaega toimuvatel üritustel ja sisuliselt on tegemist business casuali “tuunitud” versiooniga, mille eesmärgiks on väikeste vahenditega oma töise välimuse pidulikustamine. Asendamatuks abiliseks on siin hästi istuv vaba aja pintsak (mitte segi ajada mõnelt vanalt ülikonnalt laenatud ülaosaga!), mis lisab üldmuljele hetkega “šikipunkte”.

Kui tunned end eriti edevalt, võid pintsaku taskusse lükata ka rinnaräti ja ette panna lipsu, ja pintsaku alla veel pidulikuma vestigi. Kindlasti võiks siia juurde käia ka korralik king, aga oma isiklikku stiilipiiblit järgides võid komplekti vabalt sobitada ka mõne sportlikuma olekuga jalatsi.

Pintsak 750 € (Paul Smith)

Mõlema “stiili” puhul pole reeglite järgimisel mõtet väga endast välja minna, pigem võiks lähtuda endast ja arusaamast, millisena sa teiste jaoks paista tahad. Riided, mis su seljas on, räägivad sinust nagunii – las see lugu olla siis võimalikult huvitav ja kaasahaarav.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.