Uudis

Moeekspert manpurse’i fenomenist: väikese vaevaga võib välja näha nagu slaavi teismeline või Lasna narkar

Laulja Paul Anka ja tema käekott. Foto: Scanpix

Miks käivad mehed manpurse’idega? Millal ometi lõpetatakse nende kandmine – kas tõesti ei tehta neile normaalseid kotte?

Kadri, 37
Mehed on käinud nendega juba iidsetest aegadest alates, eks põhiliselt ikka sellepärast, et kaasasolev kola pole taskutesse ära mahtunud. Kui kõikvõimalike paunade ajalugu teatakse üsna täpselt juba Rooma ajast, siis täiesti müstiline on manpurse’i tekkelugu – keegi ei tea, kuidas see totra välimusega rippkott sellisel kujul sündis.
Foto: Scanpix

Samas on kiivalt hoitud saladus see, mida seal tänapäeval täpselt hoitakse (ega naiste käekottide täpset sisu ju ka keegi tea, nii et siin valitseb vähemasti võrdsus), aga võib lasta fantaasial lennata: telefon, rahakott, auto võtmed, pakk nätsu ja … No ma ei tea, tahaks öelda raamat, aga väga ei usu.

Mis aga puutub koti kui aksessuaari mõjusse välimusele, siis efekt on … Rabav. Väikese vaevaga on stilistika lõpptulemuseks slaavi teismeline või Lasna narkar (seda, et narkomaanid neis kotikestes oma süstimiseks vajalikku kraami hoiavad, on üldteada), nii et kui see pole su eesmärk, hoia manpurse’idest heaga eemale. Kandja võib vabalt sattuda nii tava- kui moepolitsei huviorbiiti ja kellele seda on vaja.

Halb uudis on, et seni Eestis valdavalt Pelguranna, Kopli ja Lasnamäe linnaosades esinev manpurse tegi möödunud aastal jõulise läbimurde moelavadele ning neid viljelevad nüüd pea kõik suuremad moebrändid. Niisiis nende kandmine ei lõppe arvatavasti niipea, sest ilmselt on neid valmis toodetud tonnide viisi. Mis ei tähenda, et need oleksid kuidagi kohustuslikud ja neid ostma peaks!

Hea uudis on aga see, et normaalseid kotte tehakse meestele küll ja kuidas veel. Kui traditsioonilisemat nägu seljakott ei ole päris sinu peika, isa või venna teema, siis vaata kingitust valides hoopis suurema “spordikoti” või šiki portfellilise poole. Stiilne kott võiks olla valmistatud nahast, nii peab ta vaatamata krõbedapoolsele hinnale vastu sisuliselt igavesti.

Proovi näiteks:

Portfell 900 € (Stella Soomlais)
Seljakott 59,95 € (Zara)
Spordikott 399 € (Estie)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.