Uudis

Moeekspert Lenno Vaitovski: “Skinny-teksad on vaatamata nimele kurvikale naisele suureks sõbraks”

Olen suuruses 46. Kuidas saab minusugune kanda skinny-teksaseid (või jumal hoidku selle eest – retuuse!) ilma et näeksin välja nagu sardell?

Kadri, 26

Skinny-teksad on vaatamata nimele kurvikale naisele suureks sõbraks! Seda muidugi juhul, kui õnnestub leida “see maagiline püksipaar”. Aga lohutuseks võib öelda, et hästi istuvate pükste leidmine on ränk töö mis tahes kaalukategoorias. Sellele lisaks tulevad kasuks teadmised optiliste pettemanöövrite kohta, mis venitavad jalad veelgi pikemaks ning suudavad viia kõike üleliigset peitu. Jagangi soovitused kaheks: ühed teksade leidmiseks ja teised kandmiseks.

Teksad River Island 54,05 € (Asos)

Teksade valimine

ISTUVUS: Varu teksade ostuks rohkelt aega. See ei ole mingi pluss-suuruses naiste kiusamiseks välja mõeldud soovitus, vaid kehtiv ka kõikidel muudel juhtudel. Teksasid on sadadelt tootjatelt, neil kõigil on erineva lõikega mudelid. Kusjuures, osa on välja töötatud spetsiaalselt kurvikamale naisele.

Niisiis tuleb proovimist tohutult palju, selle peale võid kindel olla. Võid endale poest välja valida ka mõne lahkema ja kogenuma olemisega teenindaja ning pühendada ta oma plaanidesse – sellest on hindamatu abi. Sinu parim teksapaar istub nagu valatult: see ei kisu, lotenda ega pigista. Ja sellega on võimalik kummarduda ning istuda.

Teksad 39,99 € (enne 49,99 €, Mango)

VÄRV: Kõige lollikindlam valik on tumesinine teksa. Tume, sest see vähendab optiliselt. Sinine, sest seda on kõige mõnusam ülejäänud rõivistuga kombineerida. Kui tunned end teksanduses koduselt ja tahad midagi huvitavamat proovida, siis on head valikud ka rikkalikud sügavad värvid, nagu veinipunane ja samblaroheline.

Kauge kaarega käi mööda helesinisest, teistest pastellidest, nahatooni ja valget värvi teksadest. Usu mind, sa ei jää millestki ilma.

LÕIGE: Kui figuur on lopsakamat sorti, võib ekslikult tunduda ainuõige end kuskile kesta litsuda, valides võimalikult kõrge värvliga emme-teksad ja võimalikult kitsad sääred. Et, noh, kui ma SIIA nüüd ära mahun (ühel päeval), siis on ju tegelikult kõik hästi.

Ei ole. Esiteks ei tunne sa ennast sellises eksoskeletis kuigi mugavalt, teiseks aitab liigne liibuvus iga kühmu ja volti veelgi edevamalt demonstreerida. Tulemuseks ongi seesama kardetud sardelli-look.

Sarnane lugu on ka liiga madala värvliga – sellel juhul võib nii mõnigi vallatu kurv üle püksiääre plehku panna ja moodustada kujundi, mida kiputakse selles kontekstis “päästerõngaks” nimetama. Õnneks on välja mõeldud ka keskmise kõrgusega värvel, mis lõppeb umbkaudu keskkoha kõige laiemas punktis või sellest veidi allpool.

Boyfriend-stiilis teksad 23,65 € (enne 47,30 €, Asos)

Teksade kandmine

KIHID: Kui kõht ei taha tähelepanu, siis enamik toppe ei ole mõeldud püksi toppimiseks ja ei peaks liibuma nagu teine nahk. Lase neil rahulikult üle värvli rippuda ning lisa pluusile veel teinegi kiht jaki või pintsaku näol. Võid lisada ka mõne kaelaehte. Kõik see muudab keha ülaosa huvitavamaks, optiliselt sügavamaks ning figuuri pikemaks ja saledamaks.

VERTIKAALJOONED: Jakihõlmad, aga ka pluuside nööbiread ja kaelas rippuvad ehted moodustavad vertikaaljooni, millel on imeline optiliselt salendav mõju. Samuti on pikematel pluusidel, tuunikatel ja kardiganidel selline võime olemas.

VÖÖD: Vastukaaluks vertikaaljoontele tekitavad kõik vööd alati horisontaaljooni ja tõmbavad pilgu endale. Aseta vöö puusadele ja saad ka kõige kiitsakama keha korral hoobilt asemele lühema ja töntsima. Pane vöö puusadest veidi kõrgemale, keha kõige saledamasse kohta ning omandad kauni liivakellakuju. Vöö all ei pea silmas püksirihma, vaid aksessuaari, mida saab kasutada tuunika või kardigani ohjamiseks.

KINGAD: Kõige rohkem pikendavad jalgu muidugi kontsad. Seda mitte ainult kontsa pärast, vaid ka visuaalselt – püksisääre ja kinga vahele jääb kõrgema kontsa puhul suurem ala nahka, mis aitab jalgadel pikemana paista.

Teksad 39,99 € (enne 49,99 €, Mango)

Väga hästi käivad skinny-teksadega kokku kõikvõimalikud saapad. Aga täiesti vabalt sobivad ka madalad kingad. Kindel on, et see teksalõige tõmbab jalatsitele rohkem tähelepanu, niisiis saad lasta neil särada.

Mis puutub leggingsitesse, siis … Vali parem skinny’d!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.