Uudis

Moeekspert: “Kummikuid on saatnud pikalt teatav ninakirtsutus, nagu sobiks need ainult põllule ja seenemetsa”

Foto: Unsplash

Kuidas suhtuda linnas kummikutega käimisesse? Kas need sobivad iga riietusega? (Kaisa, 24)

Mäletan, et mu lapsepõlves käis mööda Pärnut ringi ilmselt üks mitte kõige korrastatuima pööninguga alailma kellegi peale tige ja sõimlev daam, keda hüütigi kollaste kummikute lembuse tõttu Kollakummikuks.

Miks ma seda räägin? Kummikuid on saatnud pikalt teatav ninakirtsutus, nagu sobiks need ainult põllule ja seenemetsa, aga on linnas käimise jaoks liiga kohmakad ja prostad. Vähemalt nii arvavad veel praegugi osad minuealised ning vanemad inimesed. Õnneks on aga kummikumaailm teinud läbi hämmastava arengu ning tuima välimusega massiivsetest kalurijalatsitest on saanud täisväärtuslikud moejalatsid.

Kummikud Hunter 135 € (hunterboots.com)

Oma roll on siin kindlasti ka festivalikultuuril, sest lirtsuvas sopas on kummik või vähemasti kaloss väga teretulnud jalats. Miks see peaks siis kole olema? Paraku jääb meeste kummikute valik tänaseni naiste omadele kordades alla ja tundub, et selles küsimuses tasub pöörduda pigem ehitus- kui kingapoodi, aga küllap seegi ajapikku paraneb.

Tulles tagasi kummikute stiiliküsimuse juurde, siis minu arust on kummikuid umbkaudu kolme tüüpi, mille alt leiab sobiva isendi mistahes rõivakomplekti juurde.

Soojad kummikud Luna Eva 18,29 € (K-Rauta)

Klassikaline stiil. Ratsasaabaste kujuga, kõrge sääre, pannaldega ja tagasihoidlikes toonides, ent äärmiselt šikid kummisaapad, mis sobivad imeliselt muu vihmaklassikaga. Näiteks trentškoti (jah, see sõna on eesti keeles tõesti olemas!) ja hiiglasliku Mary Poppinsi vihmavarjuga. Ka klassikalised Wellingtoni kummikud liigituvad siia.

Kummikud Michael Kors 85 € (enne 169,99 €, Kaubamaja)

“Tahan olla lühike saabas” stiil. Ankle boots’ide kujuga, tavaliselt lihtsa vormi ja väikese kontsaga, ent väljendusrikka mustri või lisadetailidega. Siit leiavad oma uued jalasõbrad kõik looma-, ussi-, sebra- ja ruudumustri austajad, leidub ka näiteks metalliläikelisi efekttoone või lausa läbipaistvaid mudeleid.

Lillelapse festivalistiil. Tihti veidi laiema säärega madalamad või kõrgemad kummikud, mis on pilkupüüdvates vikerkaaretoonides. Ainuüksi nende nägemine teeb hallil vihmasel päeval hoobilt tuju paremaks.

Kummikud 29,73 € (Asos)

Kokkuvõtteks: arvestades meie toredat kliimat, on ilusad kummik mitte ainult soovituslik, vaid kohustuslik ese igas garderoobis.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.