Uudis

Moeekspert annab nõu, kuidas leida ülerõivas, milles ei näeks välja nagu kammitsetud tsepeliin, vahukomm või lustakas jõulusink

Vasakult: Aldo Järvsoo, Kelmpman Textile'i ja Jonurme looming

Millist ülerõivast valida, kui ei taha välja näha nagu opakas või megaspordikunn?

Nele, 32

Hea küsimus, sest lisaks opaklusele ja spordikunlusele varitseb paljude sulejopede puhul reaalne oht välja näha nagu kammitsetud tsepeliin, vahukomm või lustakas jõulusink. Aga keda huvitab? Talvel käivad nagunii kõik silmad maas, et mitte järgmisel liustikul pikali lennata. Seega võib prioriteediks seada ka soojuse ja oma kaunimad kihid vammuse alla peitu jätta.

Parka 1609,99 € (enne 2299,99 €, Barbed/Kaubamaja)
Siiski, kui elustiil vähegi võimaldab (st et iga päev pole vaja võtta ette polaarmatka läbi metsa), soovitan esmalt vaadata hoopis mantlite poole. Need näevad üheksal juhul kümnest seljas tunduvalt paremad välja, neid on ka looduslikes kangastest ning mantleid on tunduvalt lihtsam panna muu riietusega klappima.
Mantel 500 € (Kelpman Textile)

Kui aga kindlaks sooviks on just jope, siis esimese asjana tuleks kasuks, kui selle ruudulist struktuuri (ettevaatust, singiks muutumise oht!) lõhuksid mingid muud jooned: näiteks lukud või kaunistused või vöö, mis aitab markeerida taljekohta. Teiseks võid ruudustiku asemel valida modernsemad diagonaalõmblused (n-ö singioht on palju madalam).

Kolmandaks aitab jopele lisada ägeduspunkte muster või värv: poodides on näha on nii lillemustritega kui ka põnevalt küütleva värviga kangastest eksemplare – mis iganes kaldub kõrvale halli-beeži-musta spektrist.

Neljandaks muidugi materjal ise – kui juba jope, siis pidagu ta ka vett, tuult ja rahet, sest taevast allasadava osas ei saa kunagi kindel olla.

Mantel 350 € (Aldo Järvsoo)

Kus parimad joped-mantlid end peidavad? Tegin kiire tiiru kaubanduses ja peab tõdema, et jopeostuks on praegu parim aeg, sest absoluutselt kõikjal on allahindlused. Vali vaid lähim poodidega asustatud punkt ja astu uksest sisse!

Kui soovid aga midagi erilisemat, siis suurem valik ülerõivaid eksklusiivsematelt maailma moemärkidelt on näiteks Kaubamajas. Tooksin välja ka mõned Eesti disainerid, kelle loomingus hakata talvele vastu: Jo Nurm (unisex kosmosehõngulised TECH-sarja mantlid), Aldo Järvsoo (neopreenist öökulli- ja hundimustriga mantlid) ja Mare Kelpman (erilistest villakangastest palitud).

Jope 599 € (Jonurm)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.