Uudis

Moebrändi Ellen Richard asutaja Kristi Pärn usub, et vähem on rohkem

Kristi Pärn lõin enda brändi ELLEN RICHARD sel kevadel  ja neid põhjuseid, miks ta seda tegin, oli mitmeid: esiteks vanaema Ellen, kes teda lapsena õmblema õpetas, siis kindlasti õpingud Eesti Kunstiakadeemias ja kolmandaks teadmine, et ta tahab teha igapäevaselt tööd, mis  inspireerib ja õnnelikuks teeb.

ELLEN RICHARD pakub naturaalsetest kangastest praktilisi igapäevaseid riideid, millega sobib ka õhtul välja minna. Lihtsus, praktilisus ja osade toodete puhul mitmeti kantavus on see, mis brändi eristab.

Palusime Kristil oma loomingut ja  brändi tutvustada.

Peamine küsimus, mida esitatakse, kui kuuldakse, et oled moedisainer?
Küsitakse ikka seda kõige klassikalisemat küsimust, et mis on moes ja olgem ausad, sellele ei ole lihtne vastata. Kõik oleneb ju kandjast endast, tema maitsest ja elustiilist. Siin ei ole ühte konkreetset vastust.

Suurim klišee, mida oled disaineri kohta kuulnud?
See kehtib vist loominguliste inimeste kohta üldisemalt, et nad on endasse tõmbunud ja depressioonis.
Kas vastab tõele, et disainerid käivad alati mustas? Mitu värvilist riideeset sul kapis leidub?
Ei vasta. Minu meelest oleneb see palju sellest, mida disainer ise teeb, mida värvilisem on on tema looming, seda ekstravakantsem näeb ta ka ise välja ja vastupidi. Kuid see musta teema on huvitav ka minu enda puhul, enne EKA-sse minekut kandsin värve, kuid nüüd eelistan ainult must-valget, väga harva kannan mõnda pastelset tooni. Ühesõnaga kapis on mõni pehmem toon, kuid hetkel mitte ühtegi erksavärvilist riideeset.

Fotograaf: Oliver Moosus
Modellid: Alisa Grabovaja, Getter Killing, Bianka Haavel
Meik & soeng: Kadri Katariina Adorov

Kas tarbid ainult oma ja teiste Eesti disainerite loomingut või põikad teinekord ta “tavapoodi” sisse? Kannan uhkusega Eesti disainerite pesu ja aksessuaare, kuid riiete osas, nii palju kui võimalik enda loomingut. Tavapoodidesse satun aina vähem.
Isiklik suurim moefopaa.
Olen kunagi värvinud juuksed nii erklillaks kui süsimustaks, kandnud riideid ja aksessuaare, mis seljas ära lagunevad. Õnneks ei ole seda viimasel ajal enam juhtunud.
Suurim nõrkus.
Šokolaad ja sõpradega ühised veiniõhtud.

Mis sulle kogu selle loomis- ja teostusprotsessi juures enim meeldib?
Mulle meeldib teekond tootearendusest lõpptulemuseni, et ma kohe alguses ei tea, kuhu ma loomisprotsessi käigus välja jõuan, sest algne idee, millest sai alustatud kasvab ja areneb tööprotsessi käigus ja see on uskumatult põnev ja inspireeriv.

Kui peaksid kirjeldama ühe sõnaga oma loomingut, mis see oleks?
 Praktiline

Kes on naine, kes kannab su rõivaid? 
ELLEN RICHARD’i naine on naiselikult salapärane ja eneseteadlik, teab, mis ta tahab ja hindab põhimõtet, et vähem on rohkem.

Mis on olnud sinu suurim õppetund selles äris?
Õigete koostööpartnerite leidmine on olnud minu jaoks kõige suuremaks komistuskiviks ja ma olen väga valusad õppetunnid juba kätte saanud.

Milline on sinu kõigi aegade lemmikum mudel, mille oled teinud ja miks? 
Minule endale meeldib kõige enam suvine linane kleit, sest kleidil on varrukad, mida saab kanda kui ka jätta rippuma või siduda vöö vahele olenevalt tujust või vajadusest.

Milline on sinu kõige müüdavam kleit olnud läbi aegade? 
See sama linane mitmeti kantavate varrukatega kleit.

Kus sa näed ennast viie aasta pärast?
Viie aasta pärast loodan väga, et ma ise olen tublim ja targem, et ettevõte on kasvanud, et ELLEN RICHARD’i alt on välja tulnud mitmed erinevad kollektsioonid ja et selleks ajaks on meil oma stuudiopood ning välja kujunenud usaldusväärne edasimüügi võrgustik.

Millist nõu annaksid inimesele, kes tahab samasse ärisse astuda? 
Peab olema enesekindel, järjepidev ja kannatlik. Kui üks uks sulgub, siis mitte alla anda, vaid proovida uuesti. Tuleb olla töökas ja positiivse ellusuhtumisega ning siht peab olema koguaeg silmi ees.

Millise mantra järgi elad?
Et elu tuleb nautida, olla õnnelik ja uskuda oma unistustesse!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.