Kuidas sai Joogafestival alguse?
Joogafestivali idee tuli mul 2010. aastal sõna otseses mõttes Haapsalu Piiskopilinnuse hoovist. Käisin seal kaasaga sügisel jalutamas ja mulle kangastus seal liikumas suvisel ajal palju joogamattidega rahvast. See oli hästi selge pilt või isegi nagu filmikatke, nagu keegi oleks korraks kõik need inimesed linnusehoovi projitseerinud.
Ja siis ma võtsin selle pildi oma teadvusse vastu ja tõrjusin kohe välja. Mul on nimelt umbes keskkoolist saadik olnud hullumeelselt kiire, mul on endale kõrged nõudmised ja mul tekib palju ideid, mida teostan suures osas ise. Seega ma ühest küljest teadsin, et nii suurt üritust koos sellega kaasneva stressiga ma teha ei taha, see lihtsalt ei mahu mu päevakavasse!
Ja unustasin mõne ajaga kogu loo, seepärast ma isegi ei tea, millal see täpselt oli. Olin tegelikult käinud korra kundalini jooga festivalil Prantsusmaal, aga ma ei tundnud, et see mind otseselt oleks mõjutanud, pigem sündis see pilt ikkagi Haapsalu linnusehoovist.
Umbes pool aastat hiljem, 2011. a aprillis Hollandist külas olnud sõbrannale Haapsalu linnusehoovi näidates tuli mu juurde täpselt seesama pilt. Seekord meenus mulle ka esimene visioon ja ma ütlesin selle idee oma sõbrannale välja. Tema asus kohe ideed toetama ja pakkus ka välja esimese peaesineja (Daniel Strausseri, kes osutus väga populaarseks ja kes on ka üks tänavustest peaesinejatest).
Tundsin sel korral ära, et see on minu kohustus idee realiseerida ning sellest ajast peale hakkas justkui kõik mind sel teel toetama. Tagasilööke oli väga vähe selle poolteise aastase ettevalmistusperioodi jooksul, mis eelnes esimesele joogafestivalile, ja ma teadsin seepärast kindlalt, et see on õige asi!
Hakkasin kohe tegutsema ja kui kutsusin kokku sõbrad, kes võiks korraldamisega aidata, oli meid ühel hetkel 16!
Mõni kuu hiljem asutasime MTÜ Joogafestivali, millel on neli liiget: Anne Kallas, Ireen Järvekülg, Ülle Jehe, Merit Raju. Meie olemegi korraldajate tuumik, kes töötavad festivali nimel kogu aasta, lisaks on meil veel neli kuni kuus iga-aastast abilist omas nišis: Mihkel Lubi on meie tehnikakunn ja kogemustepagas, Hälys Laanemäe vabatahtlike juht, Kent Raju Kala Ruudus agentuuriga teeb meile kõik visuaalse, Kati Valbet on kohapealne dekoraator ja aitab ka bazaari korraldusega, Sirli Seliov on meie staažikas bazaariingel, Monika Kuzmina ja Media Marketing on abiks PR poole pealt, Regina Sirendi aitab mitmete erinevate ülesannetega. Minu teemad on programm, turundus, FB, veebisait ja üldküsimused. Ja ligi 70 abivalmis vabatahtlikku igal festivalil kohapeal! Olen väga tänulik, sest ainult sellise abiväega need festivalid sündida saavad.
Muidugi oleme ka ülitänulikud kõigile osalejatele, keda on aastate jooksul olnud paaaalju! Esimene joogafestival toimus 2012. a suvel Haapsalus ca 800 osalejale ja sellest ajast peale igal suvel. Sel suvel toimub juba kuues joogafestival ja viimati oli osalejaid kokku juba umbes 1400.
Ja oleme teinud ka kolm Joogafestivali talvisel ajal Tallinnas, aga hetkel on jaksu vaid kord aastas jätkata. Muidugi on ajaliselt ja rahaliselt alati pingeline, aga aastas korra oleme me valmis selle panuse rõõmuga andma, et maailm oleks parem paik, inimesed tervemad ja rõõmsamad!
Tänavune joogafestival toimub 22. ja 23. juulil Haapsalus – parimad juhendajad Eestist ja välismaalt, 17 joogastiili, muusika, tants, taimetoit, 100 kauplejaga bazaar, alkoholivaba tantsupidu, lustlik lasteprogramm, gongiöö ja päikesetõusujooga mõnusas õhkkonnas – see kõik kokku loobki Joogafestivali. Kõigile, kes on joogast kasvõi ainult mõelnud.
LOE KA: Joogafestivali peaesineja on imekauni tämbri ja tunnetusega muusik Sudha Londonist
Mis sind selle korraldamise juures endiselt köidab?
Mulle tundub joogafestivali korraldamise juures jätkata igati loomulik ja hea. Tavaliselt sünnib järgmise joogafestivali programm mu peas suurelt jaolt kahe festivalipäeva vahelisel ööl, kuna esimene festivalipäev on olnud minu jaoks hästi inspireeriv ja motiveeriv. Ja siis on üpris loomulik ka soov seda programmi päriselt näha ja teistele pakkuda (noh, ise me, korraldajad, üldiselt eriti osaleda ei saa, aga seda feelingut nautida küll!)