Marie Vaigla: “Ma ei ole eriline poodlemishunt”

Minu viimane ost - Augusti pluus “Silja”. Tume, minimal - iseloomustab vist minu riietumisstiili kõige rohkem. Toimib nii pükste kui kitsama kleidi peal. (Fotod: Helen Marts)

Millest juhindud riideid ostes? Kas on oluline bränd või hind?
Hindan ikka kvaliteeti. Selle peale pole kunagi kahju “raisata”, kuid eks muidugi seab ka hind mingeid piiranguid. Nimi nime pärast pole kunagi tähtsust omanud, olulisem on selle sisu.

Kust ostad enamasti riideid?
Sealt, kust juhtub. Ega ei ole eriline poodlemishunt ja ei raatsi oma aega suuresti selle alla panna. Satun nii kaltsukatesse kui ka brändi-poodidesse. Üks lemmikutest on Reede. Välismaal käies otsin ikka alati Cosi üles ja siis loodan ka sattuda mingitesse põnevatesse butiikidesse.

“Selle punase kimono lasin teha Eesti Laulu finaali jaoks ühe originaali järgi. Võib-olla on hetkel üks lemmikese enda garderoobist. Loodan, et ta näeb veel palju ilmavalgust. Ka need Cortez’id on minu garderoobi ühed säravaimad tähed.”

Kust sinu kõige ägedamad asjad pärit on?
Võib-olla on minu custom made Märss on selles mõttes äge, et kellelgi teisel ei ole täpselt samasugust seljakotti.

Milline riideese on sul kõige kauem olnud?
Võimalik, et see on kaltsukast saadud Disney originaal Miki Hiire pusa. Nüüd vist olen sellega vahelduva eduga umbes kaheksa aastat käinud.

“See hall Cos’i kampsun on üks minu igapäevastest lemmikutest. Mugav, praktiline, soe, ilus,” räägib Marie.

Milline riideese on su kõige lemmikum?
Jalanõud! Cool, hoolitsetud jalavari on kirsiks tordil. Kui enda garderoobist midagi konkreetset välja tuua, siis valged Nike Cortez’id.

Mis tüüpi riideid või aksessuaare on su riidekapis kõige rohkem?
Iga olukorra jaoks leidub midagi. Pidulikematest kleitidest kuni dressipüksteni, aga domineerivad ikkagi tumedamat tooni minimalistlikud riided.

“Vastukaaluks minu tumedale garderoobile üks värviline H&M-i kleit. Tegu oli ühe spontaanse emotsiooni-ostuga, kuid on saanud üheks lemmikuks lavakleidiks.”

Mis on kõige kallim riideese või aksessuaar sinu garderoobis?
Rahalises mõttes ei oska öelda. Mulle kõige kallim on vast Eesti Laulu finaalis kantud punane kimono, mille lasin spetsiaalselt ürituse jaoks teha.

Millist värvi riideid on su riidekapis kõige rohkem?
Tumedad toonid nagu must ja hall.

Turtleneck ja tumesinised laiad püksid toimivad ka alati igas olukorras, kui ideed on otsas. Sõrmused on Maria Valdma looming, mis oli minu vanaema kingitus mulle kooli lõpetamise puhul. Kui muidu ehteid ei kanna, siis nendeta ma tavaliselt kodust ei lahku.”

LOE KA: Laulja Marie Vaigla: “Riidekapp on mul üsnagi bipolaarne”

Kui palju on su riidekapis Eesti disaini?
Protsentuaalselt mitte palju, aga siiski on kõige lemmikumad asjad kodumaised. Tasapisi ikka proovin masstoodangu soetamisest eemalduda.

“Taolisi bombereid ostsime kokku kaltsukatest ning lasime Frankie Animali logo peale trükkida. Kindlasti kavatseme sellist taaskasutust veel teha. Ka Conversed on teisel ringil – sain need ühest Helsingi kaltsukast,” sõnab Marie.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.