Modelliagendi Marianna Aasma kõige ägedamad asjad on pärit Karmen Pedaru riidekapist

Fotod: Lilian Merila

Millest juhindud riideid ostes? Kas on oluline bränd või hind?
Puutun iga päev oma töös kokku mitmete luksusbrändide ja disaineritega. Nende hulgas on ka mõned minu lemmikud, kelle loomingut jälgin iga hooaeg, kuid asjad jäävad ostmata just uskumatu hinna tõttu. Hind on kindlasti see, mida vaatan. Eriti kalli ostu puhul mõtlen ikka mitu, mitu korda ja võin veeta prooviruumis rohkem aega kui tarvis enne, kui otsustan, kas asi on hinda väärt ning kas võin olla kindel ka kvaliteedis.

Ostan riideid vastavalt tujudele. Vahel ka selleks, et tuju tõsta. Mulle ei meeldi käia poodides, kui miskit on vaja, sest siis ma ei leia midagi. Minu jaoks on hästi istuvate teksade otsimine on üks õudsemaid tegevusi. Hetkel lükkangi seda otsingut juba pikemat aega edasi.

Kust enamasti ostad riideid?
Mulle meeldib väga käia välismaal poodides, enamasti otsin just need välja, mida Eestis veel ei ole – see on üks võludest. Alati püüan leida üles näiteks COS’i, & Other Stories’i, All Saintsi ja Aesopi kauplused ja kui ühestki miskit head leian, olen juba väga rahul.

“Kudum on pärit Zarast, kõrtest kott on Pucci ja kingitus modellilt.”

Kust on pärit sinu kõige ägedamad asjad?
Reisidelt või Karmen Pedaru riidekapist. Näiteks hiljutiselt Bhutani reisilt soetasin imeilusates rohelistes toonides Kira rahvusliku seeliku. Seda peab mässima mitu korda enda ümber ja reeglina kantakse Bhutanis tööl ja pidustustel.

Ja miks just Karmeni kapist?
Modellidel koguneb riidekappi aastate jooksul liiga palju riideid ning seega õnnestuski leida endale Karmeni kapi suurpuhastuse ajal mitu väga cool’i eset kingiks.

Milline riideese on sul kõige kauem olnud?
Võib-olla mu lipsuga koolivorm, mis on pärit 10-11 aasta eest, kui käisin Bangkokis keskkoolis.

“See on üks näide minu poodlemisest, kui tahan endal tuju tõsta. Kostüüm on ostetud ühel kurval päeval Massimo Duttist ja teeb mind siiamaani õnnelikuks.”

Milline riideese on su kõige lemmikum?
Mul on alati mitu lemmikut ja kõiki näeb mu seljas seni, kuni need tõesti nii katki kannan, et rohkem pole enam viisakas. Mul on mitu lemmikkäekotti De Couture brändilt, mida disainib hea tuttav Roomast. Kuigi tema nimi pole siinmail võib-olla nii tuntud, on tema ridikülid täpselt minu maitse – natuke rokilikud ja samas boheemlaslikult glamuursed.

Riietusest armastan kanda üleelusuuruses teksajakki ja muidugi on hea nahktagi must have. Mul on alati ka mitu lemmikut T-särki, üks neist on Coachi eelmise hooaja sõult, mida jagati modellidele kingitusteks. Kui ma särki nägin, palusin seda endale nii kaua, kuni modell Harleth Kuusik selle mulle loovutas. Pluusil on peal palju väikseid pingviine, kes hoiavad kokteiliklaase käes. Ma jumaldan seda!

“Pusa leidsin Berliinis asuva & Other Stories poe allahindluselt ja võib öelda, et on praeguse aja lemmik.”

Millist tüüpi riideid või aksessuaare on su riidekapis kõige rohkem?
Mul on väga palju kontskingasid, mida kannan küll väga harva, aga siiski meeldib mulle neid kõige rohkem koguda ja juurde osta. Võtan alati mõne paari reisidele kaasa, et viia neid n-ö “jalutama”.

Armastan kontserditel käia, eriti roki omadel, seega leiab mu kapist ka palju erinevate bändide T-särke.

Mis on kõige kallim riideese või aksessuaar sinu garderoobis?
Aeg-ajalt on tore, kui modellid teevad oma riidekapis suurpuhastust, kuna neile on kogunenud aastate jooksul liiga palju riideid. Mulle ei meeldi panna neile hinda, sest mitmed kallimad brändid on just nimelt mulle kingitud ja väärtus on sedavõrra südamelähedasem.

“See on mu endisest meesmodellist väga hea sõbra T-särk, mis kingiti mulle edasi just selle iroonilise teksti pärast. Püksid on Topshopist ning kott DKNY – see sai emale kingitud, kuid salaja tagasi oma kappi nihverdatud.”

Millist värvi riideid on su riidekapis kõige rohkem?
Kõige kindlam vastus sellele on must, kuigi suve jaoks on mul olemas ka mitmed kirjud variandid.

Kui palju on su riidekapis Eesti disaini?
Eesti disainist on mul riidekapis imeilus, pidulik ja elegantne Riina Põldroosi pikk must kleit. Ma täiesti armusin sellesse kleiti Embassy of Fashion moesõul ning juba järgmisel päeval läksime koos Margit Jõggeriga (MJ modelliagentuuri omanik) salongi kollektsiooni proovima.

Samuti on kapis minu keskkkooli lõpukleit, mis on Karolin Kuusiku disain Tallinn Dollsi poolt, rohkem ma pole seda küll kandnud, aga ära ei raatsi samuti anda. Seda võib vist ka Eesti disaini alla lugeda – mul on palju erinevaid Eesti bändide T-särke, eriti mu sõprade Elephants From Neptune’si omasid.

“See Dolce & Gabbana mantel on leitud kirbukalt. Nahast ülepõlve saapad on soetatud Calvin Kleini outlet’ist poole hinna eest.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.